Пятница, 29 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як на Чернігівщині триває боротьба з незаконним обігом алкоголю


З початку 2017 року припинено діяльність трьох підпільних цехів, інформують у відділі організації роботи ГУ ДФС у Чернігівській області.

Не зважаючи на численні повідомлення про випадки отруєння алкоголем, що прокотилися минулого року країною, кількість шанувальників такої продукції не зменшується.

У Головному управлінні ДФС у Чернігівській області зазначають щодо заходів, спрямованих на виявлення та припинення фактів незаконного виготовлення та збуту через торговельну мережу сурогатного алкоголю.

Як повіломляють у фіскальній службі, за результатами вже нинішнього року, не налякали ці прикрі випадки, серед яких були й смертельні, ні «виробників», ні продавців, ні покупців. Яскравим підтвердженням цього є викрита у лютому правоохоронцями Чернігівської області мережа «підпільних цехів» з незаконного виготовлення алкогольної продукції з розгалуженою схемою реалізації такої продукції. Організатори — троє мешканців Чернігова — облаштували у приватних помешканнях підпільні ґуральні, в яких мали змогу переробляти близько 30 тисяч літрів спирту на місяць. Було у них спеціальне обладнання, етикетки з логотипами торгівельних марок відомих виробників, упаковка та тара (традиційні скляні пляшки та пластикові пакети об’ємом по 2 та 10 літрів).

Як вже повідомлялося раніше, за результатами обшуків було вилучено 6 тон спирту, 11 тисяч 400 пляшок та 430 літрів горілки в пакетах «bag-in-box», обладнання для виготовлення підакцизної продукції, тара, пакувальний матеріал, транспортний засіб, яким здійснювалось перевезення фальсифікату. Попередня вартість вилученого майна склала 2 мільйони 300 тисяч гривень.

На даний час за вказаними фактами слідчими Головного управління ДФС у Чернігівській області проводиться досудове розслідування по відкритому кримінальному провадженню за ознаками частин 2 та 3 статті 204 Кримінального кодексу України.

Покарання виробникам «оковитої» не уникнути

Про це свідчить вирок Деснянського районного суду м. Чернігова, який винесено у лютому цього року організованій групі осіб в складі трьох мешканців м. Чернігова. Молодики були викриті на виробництві та продажу горілчаного фальсифікату у березні минулого року.

Вироком суду правопорушників визнано винними у скоєнні злочинів, передбачених частинами 2 та 3 статті 27, частиною 3 статті 28, частинами 1, 2 та 3 ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, транспортування з метою збуту та збут незаконно виготовлених підакцизних товарів, які виготовлені з недоброякісної сировини, що становлять загрозу життю і здоров’ю людей, за попередньою змовою організованою злочинною групою осіб).

Кожного із обвинувачених засуджено до 5 років позбавлення волі.

Суд також прийняв рішення знищити вилучений фальсифікат та обладнання для його виготовлення.

Відповідальність передбачена і кримінальна, і адміністративна – у залежності від виду порушення

Фахівці ГУ ДФС в області розповіли, що продавці алкогольної продукції також несуть відповідальність за реалізацію фальсифікату.

Адміністративна відповідальність в даній сфері передбачена ст. 164, 164-5, 177-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та тягне за собою накладення значних сум штрафів, конфіскації алкогольних напоїв та розгляд питання щодо анулювання ліцензії на право торгівлі алкогольною продукцією.

Згідно ч. 1 ст. 204 Кримінального кодексу України «Незаконне придбання з метою збуту або зберігання з цією метою, а також збут чи транспортування з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв, тютюнових виробів або інших підакцизних товарів» на порушників накладається штраф у розмірі від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на сьогоднішній день це від 17 до 34 тисяч гривень).

Якщо ж дії з незаконного збуту товарів з недоброякісної сировини (матеріалів) становлять загрозу для життя і здоров'я людей та призвели до отруєння людей чи інших тяжких наслідків, то, відповідно до частини 3 статті 204 Кримінального Кодексу, це карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

Людмила КОВАЛЬОВА


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/