Среда, 27 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як на Чернігівщині масово знищують ліси


Ми писали неодноразово про те, як на Чернігівщині вирубують масово ліси. Про такі факти повідомляли навіть безпосередньо наші читачі. У більшості випадків, після таких вирубок, залишаються рости чагарники з непролазними хащами-колючками. Це дуже помітно, коли заглянути в глиб лісових масивів Ріпкинщини, Городнянщини, Менщини…

І якщо раніше, як стверджують читачі, спилювали різні дерева, то останнім часом почали знищувати дуби. І ніякі офіційні інстанції майже не реагують на це. Наївно запитаєте − чому? Щоб всебічно відповісти, необхідно проводити справжнє журналістське розслідування. А поки що для підкріплення констатації фактів можна навести приклад, коли у свій час вирубку та реалізацію лісу кришував сам екс-начальник УМВС України в Чернігівській області Валерій Бевз, про що сигналізували не лише лісівники, а й безпосередньо правоохоронці.

З тих пір існує злочинна схема, куди втягнуто багато осіб з різних інстанцій. Ця схема має розгалужений ланцюжок. І якщо коротко, то вона розпочинається з вибору ділянки (підготовки), переробки та закінчуючи реалізацією деревини. Різними невеличкими організаціями та фірмочками, що спеціалізуються на обробці лісоматеріалу, як правило, управляють екс-правоохоронці і не лише екс…

До того ж, на лісово-деревинних підприємствах продовжують працювати неоформлені працівники, здебільшого − це молодь. Минулого року на одному з таких підприємств Чернігова молодий хлопчина ушкодив серйозно руку – жодних «страхових» компенсацій, звичайно, не отримав. А отже, податки в державну, а тепер вже й місцеву казну, не сплачуються – тільки в кишеню «господарю» та на різні види відкупної діяльності.  Про керівників подібних підприємств кажуть −  у них все схвачено.

Цікаво, що й в профспілках області про це знають, але вдіяти нічого не можуть. Маю на увазі ситуацію з неоформленими працівниками. Звичайно, що до цього, якщо бути об’єктивним, привели кроки нашої рідної влади, як колишньої, так і нинішньої – через нерозумну податкову політику підприємства змушені вдаватися до різних дій, аби хоч якось вижити. Але це питання – для іншої теми.

ліс 1

Це та іншіі фото, які тут вміщені, прес-служби Головного управління Національної поліції у Чернігівській області

При такому масовому знищенні лісу парадоксальним є інше – минулого року правоохоронці засудили до позбавлення волі одного чоловіка лише за два звалені дерева – він спиляв їх, бо не було чим взимку протоплювати піч та грубу.

І лише через ситуативні випадки, який, для прикладу,  стався наприкінці минулого року на Чернігівщині, про окремі факти дізнаються більше людей.

Місцеві ЗМІ розповсюдили інформацію про те, як мисливець-суддя Ріпкинського районного суду Євген Жовток, повертаючись із полювання, натрапив на лісорубів дубів. А лісоруби ці були не з простого люду:  серед них − колишні й нинішні правоохоронці…

Мисливець, як бачите, теж не з простих, тож викликав на місце працівників прокуратури.  Вони й задокументували «лісові» дії.

альохінТимчасово виконуючий обов’язки начальника Головного управління Національної поліції у Чернігівській області Едуард Альохін так прокоментував подібні факти:

Ця тема − актуальна. Ми взялися за ці випадки дуже серйозно. На жаль, безконтрольно дерева пиляють-рубають всі, кому не ліньки. Постійно когось затримуємо то в одному районі, то в іншому. В Ічні − затримали військовослужбовців, у Мені − працівників виправної колонії.

А конкретно щодо «ріпкинського» випадку, то працівники, які причетні до нелегальної вирубки лісу, коли їх затримали, прикривалися високими прізвищами, говорили, що їм вказівку дало вище керівництво МВС. Для мене це – справа честі – довести цю справу до логічного завершення. З цією метою я особисто ходив до прокурора області, щоб справа ніде не «забуксувала».

А взагалі, проблема, на мій погляд, скоріше технічна. В області чимало лісопосадок, проте вони не мають господаря і в жодних реєстрах не значаться. І це, відповідно, викликає у нас певні труднощі. Доказова база є, але ніхто не може підрахувати завданих нелегальними «лісорубами» збитків. І вони цим користуються, вивозячи величезну кількість цінної деревини, наприклад, дуба, у південні регіони України і навіть на експорт. Та я переконаний, що ми виправимо ситуацію. Я вжив жорстких заходів щодо керівників підрозділів поліції, на чиїх територіях мали місце такі вирубки. Бо вони, як мінімум, або проґавили злочини, тому не відповідають займаній посаді, або ж, як максимум, самі в них взяли участь.

Як повідомили у прес-центрі прокуратури Чернігівської області, по факту незаконної вирубки 40 дубів на території Ріпкінського району розпочато кримінальне провадження за статтею 246 Кримінального кодексу України. Максимальна санкція статті передбачає обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк, із конфіскацією незаконно добутого.

Чи стануть менше, після цього викритого факту, безконтрольно спилювати лісові неасадження — покаже час. А поки що самі правоохоронці виявляють факти незаконної вирубки та реалізації лісу.

Тільки в грудні співробітники підрозділів безпеки дорожнього руху управління превентивної діяльності ГУНП в Чернігівській області на різних трасах Чернігівщини зафіксували кілька фактів перевезення нелегальної деревини.

ліс 2Патрулюючи на трасі “Кіпті-Глухів-Бачівськ” наряд поліції зупинив вантажівку “Камаз” під керуванням 53-річного мешканця Ніжина. Цей чоловік перевозив приблизно 10 кубометрів кругляку дуба з сумнівними документами.

Інший наряд інспекторів поліції на трасі “Чернігів-Київ” біля села Ягідного близько 16 години зупинив ще один “Камаз” з причепом, який перевозив приблизно 20 кубометрів кругляку сосни взагалі без належних на це документів...

Сергій ВІТЕР


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/