Среда, 27 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як користуватися електроенергією і при цьому сплачувати вдвічі дешевше


Споживати електричну енергію й при цьому економити кошти, виявляється, можна.

Про такий спосіб розповіли на брифінгу в Чернігівській обласній держадміністрації начальник інспекції Держенергонагляду в області Андрій Демченко,  директор комерційного ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» Роман Бондар та його заступник Олексій Тарарака.

Як відомо, в нічний час зменшується споживання електричної енергії, а тому споживачам пропонують придбати двозонні або тризонні лічильники. Власники таких приладів зможуть вмикати «побутові» електричні пристрої після 23 години, а відтак і сплачувати за спожиту електроенергію менше від її «денної» вартості. Адже прилади погодинного обліку електричної енергії перемикаються на різні тарифні зони за допомогою внутрішніх годинників, які встановлені у засобу обліку.

S3110002

Як зазначив Олексій Тарарака, Чернігівщина хоча поки що і не дуже активно, та все ж таки переходить на таку систему споживання та обліку. Найбільша частка зонованого тарифування у Чернігові.

Якщо два роки тому в області (!)  споживачів з дирефенційними приладами обліку (дво-трьохзонні лічильники) налічувалося всього 6 тисяч, то зараз таких користувачів збільшилось на 40 відсотків.

S3110016Фахівець зазначив, що після чергового підняття тарифів (а це відбудеться вже незабаром − з 1 вересня поточного року), економія в такий спосіб буде значно відчутна — вартість електричної енергії для споживачів, які розраховуються за 2-зонними тарифами у нічний період доби вдвічі менша, а для юридичних осіб — взагалі чотири-п’ять разів.

Тризонний лічильник ідеально підходить тим споживачам, у яких максимальне енергоспоживання припадає на нічний період (з 23:00 до 07:00), здебільшого підприємствам, котрі працюють у нічну зміну, наприклад, пекарні.

Новий лічильник доведеться купувати власним коштом, однак його тарифікація здійснюється відповідними органами безоплатно. Щоправда, такі пристрої коштують від 2 тисяч гривень.

Зауважте, що ви маєте придбати лише той лічильник, котрий внесений до Держреєстру засобів вимірювальної техніки, допущених до застосування на території України. Отож, як радять спеціалісти, було би добре перед покупкою лічильника узгодити питання його придбання з представниками місцевих електромереж. Пам’ятайте, що лічильник має термін давності. Тому бажано купувати той, який виготовлений в цьому році. Чому? Згідно з правилами, термін перевірки таких лічильників не більше 6 років з дня випуску. Тобто, якщо лічильник 2-3 роки пролежав на складі, то вам залишається мізер часу на його користування. Далі лічильник має пройти так звану «параметризацію», за що також треба сплатити кошти.

Споживачі вже звикли до того, що з часом, коли більшість користувачів електроенергії придбають двозонні прилади обліку,  відповідні інституції   можуть скасувати погодинну тарифікацію, і тоді сенс купувати дорогі прилади буде не обгрунтованим.

Про це та інші питання стосовно електричної енергії й тарифів — у відео.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/