Среда, 27 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як компенсується вартість ліків і медвиробів потерпілим на виробництві


Забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення потерпілих на виробництві здійснюється за рахунок коштів Фонду соціального страхування України в обсязі 100% потреби. За оперативними даними першого півріччя 2018 року програмою охоплено 14 816 осіб.

Про це розповіла директор департаменту медичних та соціальних послуг виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Олена Пухка.

Посадовець зазначила, що ФССУ компенсує повну вартість ліків і медвиробів, необхідних потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання упродовж усього періоду до відновлення здоров’я або пожиттєво.

Соціальна програма реалізується шляхом відшкодовування аптечним закладам вартості безоплатно відпущених потерпілим препаратів, або компенсації їх вартості безпосередньо застрахованій особі на підставі розрахункових документів.

«Програма діє по всій Україні, тобто потерпілі на виробництві не мають їхати, наприклад, в обласний центр, щоб отримати необхідні ліки, а можуть це зробити за місцем свого проживання – враховуючи, що мова йде про людей з інвалідністю, це важливо. З Фондом співпрацюють декілька тисяч аптечних закладів, які відпускають ліки безоплатно для потерпілих на виробництві, а рахунки на оплату надають у Фонд. Але якщо поруч не має аптеки, яка працює з ФССУ, застрахована особа може придбати потрібні їй препарати, вироби медичного призначення у будь-якому аптечному закладі, зберегти чеки та передати їх до робочого органу виконавчої дирекції Фонду для компенсації вартості», – зауважила директор департаменту медичних та соціальних послуг виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Олена Пухка.

Директорка нагадала, що крім фінансування лікарських засобів і медвиробів, усі потерпілі на виробництві мають право на такі соціальні послуги від ФССУ: діагностика; лікування в закладах охорони здоров’я, у тому числі оперативні втручання та ендопротезування; медична реабілітація; протезування; медичний догляд; забезпечення спеціальними засобами пересування (колясками); санаторно-курортне лікування тощо.

Спеціально для видання bilahata.net


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/