5 січня набув чинності закон №5180 «Про Вищу раду правосуддя».
Закон був опублікований в парламентській газеті «Голос України» у середу, 4 січня, а отже, набуває чинності на наступний день після публікації.
Документом визначається, що Вища рада правосуддя є колегіальним, незалежним конституційним органом державної влади та суддівського врядування, який діє в Україні на постійній основі. Видатки на його утримання визначаються окремим рядком у державному бюджеті України.
Як відомо, Вища рада правосуддя була утворена шляхом реорганізації Вищої ради юстиції.
Новостворений орган буде опікуватись формуванням доброчесного та високопрофесійного корпусу суддів, додержанням норм Конституції і законів України, а також професійної етики в діяльності суддів і прокурорів.
За словами глави Мін’юсту Павла Петренка, новий конституційний орган ліквідує політичний вплив на судову систему. Таку думку поділяє і начальник Головного територіального управління юстиції у місті Києві Станіслав Куценко.
«Вища рада правосуддя — це велике сподівання судової системи України, адже від того, як швидко ми зможемо покарати недобросовісного суддю, значною мірою залежить якість та ефективність здійснення українського правосуддя», — прокоментував Куценко.
Нагадаємо, 21 грудня 2016 року Верховна Рада прийняла в цілому закон «Про Вищу раду правосуддя», який був розроблений в рамках концепції реформування судоустрою. А вже 3 січня його підписав президент України Петро Порошенко.
Кристина Марутян