Четверг, 21 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Все про новації в оподаткуванні доходів громадян


podatkyПро граничний розмір доходу і податкові соціальні пільги у 2015 році, а також про деякі новації стосовно податків для фізичних осіб ми попросили розповісти керівника сектору комунікацій Державної податкової інспекції у м.Чернігові Аллу БУЛАВУ.

Відповідно до Податкового кодексу платниками податку на доходи фізичних осіб є  особи, які отримують доходи з джерел походження в Україні так і  іноземні доходи. Також особи, що мають статус податкових агентів, зобов’язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок.

З 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України    від 28 грудня 2014 року  № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», яким встановлено такі ставки ПДФО:

15% – якщо база оподаткування для місячного оподатковуваного доходу не перевищує 10-кратний розмір мінімальної заробітної плати (тобто у 2015 році -12 180 грн);

якщо ж база оподаткування в календарному місяці перевищує 10-кратний розмір мінімальної зарплати, то до суми такого перевищення застосовується ставка 20 %.  До 1 січня 2015 року до суми такого перевищення застосовувалася ставка 17%.

До доходу у розмірі  до 120 мінімальних зарплат буде застосовуватись ставка 15 %; понад 120 розмірів мінімальної заробітної плати – 20 %.

Також вводиться оподаткування так званих пасивних доходів, зокрема, дивідендів, процентів, роялті. 

Ставки податку на пасивні доходи до бази оподаткування встановлюються у таких розмірах:

20 % – для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, що виплачуються ІСІ;

5 %- для доходів у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами – платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування).

Змінами до розділу XIXПодаткового кодексу на 2015 р. збережено  чинне обмеження податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 50 % розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць) (встановленого законом на 1 січня звітного податкового року для будь-якого платника податку.

Отже, у 2015 році граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги, становить 1710 грн.

Сума  податкової соціальної пільги є такою:

  • для 100% пільги- 609 грн.,
  • для 150% пільги – 913,50 грн.,
  • для 200% пільги- 1218 грн.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/