«Я хочу, щоб після моїх творів ми вбили совєтчину в своїх головах та народили українську свідомість», — зазначив відомий в Україні історик Віктор Моренець під час перебування в Чернігівській області.
2-4 червня Віктор Моренець відвідав центральні районні бібліотеки та шкільні заклади на Талалаївщині, Срібнянщині, Сокиринщині, Козелещині та Бобровиччині, що на Чернігівщині. В рамках зустрічей Віктор Моренець дарував громадам свої книги про національно-визвольну боротьбу на південній Чернігівщині.
«Я відвідав кілька бібліотек, училищ та шкіл, де розмовляв з багатьма людьми. Мої твори основані на біографіях реальних людей, вояків та старшин. Це не вигадані персонажі, а прості українці, земляки та чиїсь родичі. Я хочу, щоб після моїх творів ми вбили совєтчину в своїх головах та народили українську свідомість», – прокоментував проведені зустрічі Віктор Моренець.
Дослідник зауважив, що за часів старої влади подібні зустрічі з колективом організувати було вкрай важко, а то й неможливо. Наприклад, в місті Прилуки, де свободівець Дмитро Барнаш здобув перемогу на виборах міського голови, Віктор Моренець нарешті матиме змогу презентувати свої видання у рідній школі.
Нагадаємо, що видання побачили світ завдяки фінансовій підтримці членів Чернігівської обласної організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода» і депутатів-свободівців Руслана Марцінківа та Андрія Міщенко.
Презентовані видання:
«Земляки Миколи Міхновського в боротьбі за українську державність», яка розповідає про життєвий і бойовий шлях старшин і козаків Армії Української Народної Республіки – вихідців із Прилук та Прилуцького повіту (тоді ще Полтавської губернії). Рік виходу – 2012.
«Ічнянці в армії УНР». У книзі зібрано матеріял до літопису боротьби українців проти російської окупації у першому десятиріччі після большевицького перевороту 1917 року. Книгу Віктор Моренець створив у співавторстві з дослідником Віталієм Шевченком. Рік виходу – 2013.
«Земля, полита кров'ю».У книзі розповідається про повстанський рух на півдні Чернігівської області 1919–1923 рр. Рік виходу – 2013.
Вікторія ДРОТЯНКО