Вторник, 28 января 2025   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
«Ворог приніс нам страждання, руїни, смерть, але українці нездоланні!»

«Ворог приніс нам страждання, руїни, смерть, але українці нездоланні!»


Промова настоятеля храму Михайла й Федора Православної Церкви України отця Олега записана на початку лютого під час урочистостей до 90-річчя Чернігівського військового шпиталю.

Як такі поняття «не вбий», «слід скоритися» співвіднести  з реальною небезпекою, яка нависла над усіма нами ― українцями? Чи можна вбивати людину? Для чого нам, українцям, потрібна своя церква? На ці та інші питання дає вичерпну відповідь настоятель храму Михайла і Федора ПЦУ в Чернігові отець Олег.

Настоятель храму Михайла і Федора ПЦУ отець Олег наголосив, що для Перемоги України нашим воїнам неабияк потрібна й духовна підтримка. А тому вкрай важливо мати свою церкву, духовні представники якої звертаються до Всевишнього з проханням, аби Він допоміг здолати ненависного ворога, що приніс для українського народу стільки страждань…

Відеозапис промови отця Олега:

 

Скільки дітей не народилося, скільки загинуло, скільки сімей розбито, скільки всього жахливого приніс на українську землю ворог-окупант. Під маскою якогось звільнення від чогось, загарбник пішов війною на нас. Він прийшов не на екскурсію, а прийшов заради того, щоб нас поневолити та вбити… Безумовно, людина створена не для того, щоб вбивати. Бог Творець! І тому вбивати дуже важко. Але тим нелюдам, які прийшли до нас, не шкода нашого життя ― вони прийшли нас вбивати. Це вбивці. А тому не слід в чомусь сумніватися. Адже цю нечисть треба вигнати з нашої землі.  Тож нехай знайдуть вони тут загибель, загинуть на нашій землі…

Протягом століть наші предки боролися за незалежність. Але у наш час ця незалежність була подарована нам з вище. На жаль, багато хто не знав як і що робити з цією незалежністю, як правильно скористатися, як відірватися від величезної території, яку чомусь вважається називати «старшим братом».

Багато священників ще тоді зрозуміли, що нашій країні потрібен свій фундамент ― духовний. Ми усвідомлювали: нашій державі потрібна своя церква! Чужа церква не буде служити іншій країні. І ті, хто приходив до російсько-московської церкви, весь час чули, що Україна ― це такий собі придаток росії. Що росіяни ― «старші брати», а тому їх треба любити, поважати. А тому нас називали «розкольниками» і всюди гонили. Але ми вистояли! Бо ми твердо знали, що Україні потрібна своя церква, свої храми, в яких молитимуться за Україну і звертатимуться до Бога, аби Він допоміг нам вистояти та допоміг зберегти нашу державу…

Подивіться як російська церква сіяла (і продовжує це робити) в душах українців розбрат, отруту… Пригадуєте, як кілька років поспіль біля Катерининської церкви у Чернігові знаходився у наметах штаб московської церкви. І коли у цю нашу церкву приходили люди молитися, хрестити своїх дітей, вони брали порожню труну і обходили навколо цього храму божого... Розумієте, що це було?

… Слово церкви має дуже велику силу! І справа вся в тому, куди саме така сила буде спрямована. А така сила духовна, слово Боже повинні бути спрямовані на укріплення своєї країни, на зміцнення нашої держави ― України! І зараз, коли йде така війна, все це і проявилося. Ця (московська) церква показала, що вона не служить ані Церкві, ані своєму народові. Там не всі такі нікчемні і погані священники. Вони ще й досі вагаються, не можуть знайти свого місця в церкві… Тож нехай вони самі роблять свій вибір. Ми свій вибір вже зробили ― бути разом з Україною!  І кожен український воїн теж зробив свій вибір ― став на захист своє Батьківщини ― України!

Я переконаний, що перемога буде за нами! Я вірю, що кожен з вас теж у цьому впевнений… Цю перемогу ми будемо наближати своєю стійкістю, любов’ю до нашої країни… І коли ми бажаємо одне одному перемоги, то перемога неодмінно здобудеться і не просто так. Недарма в одній з духовних наших пісень співається: «В єдності сила народу. Боже, нам єдність подай!».

Більше про те, що саме сказав отець Олег, дивіться і слухайте у відеозаписі.

Схожа публікація: Чернігівському військовому госпіталю виповнилося 90 років


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2025 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/