День військ зв'язку відзначається щорічно 8 серпня.
Завдання, які ставлять перед військовими зв’язківцями − відповідальні та складні й вимагають високого професіоналізму, організованості та дисципліни. Тому їх бойова готовність повинна бути на порядок вище готовності інших військ, які вони забезпечують, а військові колективи зв’язківців у будь-який час та за будь-яких умов зобов’язані забезпечити безперебійний зв’язок.
Українські воїни-зв’язківці постійно вдосконалюють свої навички, спираючись на досвід, який вони отримали під час захисту свої рідної Вітчизни від російського окупанта на Донбасі та відпрацьовують дії з розгортання, експлуатації й переміщення вузлів і комунікаційних ліній.
Нещодавно створена нова частина − 5 окремий полк зв’язку, який формувався в гирлі подій на Донбасі й дуже швидко зміг відновити свою боєздатність та забезпечував зв'язок в зоні бойових дій на Сході нашої країни проти російських загарбників та їхніх наймитів.
− Ми дуже швидкими темпами формувалися і буквально вже з того часу, як ми почали формуватися уже влітку ми виконували завдання на території Донецької та Луганських областей по виконанню службових обов’язків з розгортання та експлуатаційного обслуговування пунктів управління, де ведуться на даний час бойові дії, − розповідає підполковник Олександр Суховецький – начальник штабу – перший заступник командира 5 окремого полку зв’язку. − Наші фахівці розгортають мережу зв’язку, яка є складовою мережею зв’язку всіх Збройних Сил України, тому зв'язок – це основна та постійна складова, для управління, як в цілому в збройних Силах України так і безпосередньо на цій ділянці, де вони знаходяться.
Багато воїнів зв’язківців приймали безпосередню участь в антитерористичній операції та забезпечували зв'язок під ворожими обстрілами.
− Наш підрозділ вступив в дуже жорсткий бій, була артпідготовка з боку ворога і зв'язок повністю обірвався, а підкріплення було ну просто конче необхідно, і тим самим, я гадаю, що наші дії, дії нашого підрозділу врятували не одне життя, а десяток і навіть не одну сотню, − зазначив капітан Віктор Демченко – начальник інформаційно-аналітичної групи 5 окремого полку зв’язку . − За успішне виконання поставлених бойових завдань в зоні проведення антитерористичної операції, за забезпечення безперервного зв’язку вищестоящому командуванню, я та мій підлеглий особовий склад були нагороджені відзнаками Міністерства оброни України.
Враховуючи досвід антитерористичної операції, паралельно з виконанням обов'язків армійської служби, військові будуть вивчати сучасні технології з передачі даних, адже питання управління та забезпечення зв’язком – найважливіше завдання для зв’язківців.
Ігор БЕРЕЗИНСЬКИЙ