Деснянський районний суд м.Чернігова 15 липня 2025 року змінив цілодобовий домашній арешт на нічний відносно Артема Панчика — воїна-захисника, кавалера двох орденів «За мужність».
Сам «постраждалий» (потерпілий) патрульний поліцейський Андрій Шванський у своїй письмовій заяві (бо сам не з’явився на судове засідання) та працівниця Чернігівської окружної прокуратури Людмила Івашко просили суд продовжити цілодобовий домашній арешт ще на 60 діб. Вони аргументували це тим, що нібито обвинувачений військовий є небезпечним для суспільства та може сховатися від правосуддя.
Ми вже писали про те, що суди та правоохоронці в подібних випадках (на цьому наголошують і у Верховному суді) повинні зважати ще й, окрім правових норм, на моральний аспект кожного діяння. Зазначимо, що Артем Панчик, як і інші військові, ніколи нікуди не тікав, а мужньо зі своїми товаришами по службі боронили нашу державу від агресора-окупанта.
До честі судді Деснянського райсуду м.Чернігова Людмили Самусь, вона вникла в суть справи, і не пішла назустріч бажанням потерпілого поліцейського та працівниці прокуратури. Суддя зважила на те, що ніякої небезпеки від обвинуваченого не виникає, до того ж він має особливі заслуги перед Батьківщиною.
Нагадаємо, що 21 травня цього року між демобілізованим після важкого поранення офіцером Першої окремої танкової Сіверської бригади та групою чернігівських поліцейських, які намагалися затримати людину, що переховувалась від ТЦК, відбувся вуличний конфлікт, в результаті якого один із поліцейських отримав травму сідниці. Дещо пізніше обвинувачений Артем Панчик приніс особисті вибачення поліцейському та запропонував залагодити це питання шляхом компенсації за можливу психологічну травму. Але поліцейський відкинув вибачення і тепер має намір запроторити за грати на п’ять років військового за непослух і нанесення йому кривди.
При цьому, сам поліцейський Андрій Шванський, який в селищі Ріпки служить інспектором взводу №2 роти №3 батальйону управління патрульної поліції в Чернігівській області під час конфлікту розбив лобове скло автомобіля Артема Панчика. А прокуратура вимагає ще й конфіскувати на користь поліцейського автомобіль військового.
Зазначимо, що Артем Панчик — командир розвідувальної роти. Це саме його підрозділ першим зустрів ворога на підступах міста у лютому 2022-го року. Дещо пізніше він зі своїми побратимами виконував завдання на Авдіївському та інших напрямках, де велися бойові дії.
За інцидент, який стався між патрульними поліцейськими та військовим, чернігівські правоохоронці обвинувачують Артема Панчика за частиною 2 статті 345 Кримінального кодексу «Умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків».
Попередні публікації з цього питання:
Цілодобовий домашній арешт захиснику України з трирічною донькою
Позиція поліції Чернігівського району викладена тут:
Чернігівські судді зробили плювок ветеранам російсько-української війни