Среда, 27 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Війна жуків-хижаків може розпочатися на Чернігівщині. І це не жарт

Війна жуків-хижаків може розпочатися на Чернігівщині. І це не жарт


Біологічних агентів — хижих комах мурахожуків (Tanasimus formicarius) — природних ворогів верхівкового короїду впровадили у соснові дерева, аби вони знищили шкідників-короїдів.

В лісах та парках Чернігівщини, як власне і в інших регіонах України, скажено орудують жуки-шкідники, які за три-чотири тижні можуть повністю знищити велике дерево.

І поки науковці з природничої сфери думають, як побороти нашестя, які хімічні препарати краще застосувати і як саме, фахівці з Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Харківлісозахист» з весни цього року впроваджують нову систему, яку запозичили у своїх колег з Туреччини. Як розповіла Алла Рідкокаша — провідний інженер ДСЛП «Харківлісозахист» специфіка такого підходу полягає у тому, що  у соснові дерева підсаджують біологічних агентів — хижих комах мурахожуків (Tanasimus formicarius) — природних ворогів верхівкового короїду, який цілодобово спустошує дерево, а відтак воно гине. В Турецькій Республіці така методика вже доволі розповсюджена. А тому турецькі спеціалісти допомогли придбати харківчанам необхідне обладнання для репродукції таких комах.

Легені Чернігова — регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» — теж неабияк потерпає від шкідника-короїда — малесенького жука, який приносить природі стільки лиха.

Аби врятувати парк від навали цих ворогів лісово-паркових насаджень, керівництвом «Ялівщини» запрошені до Чернігова фахівці з Харкова. Серпневої днини  вони вперше впровадили личинки жуків, які є запеклими ворогами короїдів.

Отож час покаже — хто переможе: якщо соснові дерева через два-три роки перестануть сточуватися та всихати внаслідок нашестя короїдів, то шлях вибраний правильно і мурахожуків неодмінно треба буде  і надалі розмножувати та колонізувати в соснові насадження парків, скверів та лісів.

Окрім впровадження в дерева личинок мурахожуків, фахівці з Харківського природничого закладу здійснювали в Чернігівському парку «Ялівщина» й інші заходи, спрямовані не лише на локалізацію осередків та попередження подальшого розповсюдження короїдів, а й підвищення імунітету зелених насаджень до шкідливих комах, шляхом внесення мінеральних добрив, біологічних препаратів, що не несуть загрози для біологічного різноманіття рекреаційно-природничого парку та відпочиваючих.

Сергій Вітер


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/