Среда, 18 декабря 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Варварське знищення лісів на Чернігівщині. Громада вже сама почала діяти…


10348897_1517071561913333_8415384954521013241_o-1024x768 (1)Чернігівщина, звісно, багата на ліси. Чи не тому кожний новий керівник області серед стратегічних напрямків діяльності зазначає лісову галузь найголовнішою та найперспективнішою.  До того ж, приватні інтереси керівників різних структур теж вбачають у цьому певний зиск.

А відтак природні ресурси стають наживою для багатьох людей, які шукають і знаходять легкі шпарини для набивання своїх кишень і через лісовий грошовито-прибутковий шлях.

Як не прикро, а вже увійшло у звичку для таких трелювальників лісу по-згубному відноситися до лісів. Що я маю на увазі? А те, що заготовачі деревини, трелювальники лісу залишають за собою після вирубки (випилювання) великі площі, на яких виростає або суцільний бур’ян, або розсіяні кущі-чагарники. Таких занедбаних площ на місці, де ще недавно були лісові масиви, на Чернігівщині повнісінько. І, здається, до цього нікому нема діла. Знищують цілі лісові плантації, які потім захаращуються, а поновленням лісу або взагалі не займаються, або тільки на папері для звітування.

10628792_1517071525246670_8912705096144580682_o-1024x768

Ніжинська громада почала діяти проти порушників

А звідси тягнеться ланцюжок і до інших деревинно-лісових афер. Напівлегальні фірми й досі займаються обробкою деревини у таємний спосіб. Стільки контролюючих служб в Чернігові, а дивись ? толку від них жодного в сенсі відсутності належного інспектування-ревізування, через що відбувається «лісова» безгосподарність. Бо не працює по-справжньому контролююча система, яка повинна починатися з моменту надання дозволу на трелювання, офіційної вирубки лісу (неофіційної не повинно взагалі бути), перевіркою фактичної кількості та обумовлених місць вирубки (бо в документі дозвільному зазначається одна цифра на вирубку відповідної площі, а реально випилюється в декілька разів більше), і закінчуючи контролем кількості фактично висаджених нових насаджень. А цього зовсім не робиться, от тому й такі нікудишні справи. Якщо так і далі буде продовжуватися, то скоро багатий на ліси Сіверський край перетвориться у широкий степ.

10733820_1517072348579921_9033893493534985896_o-1024x768

І лише громадськість, не чекаючи поки рак свисне, починає вже зараз бити на сполох!

Наприклад, представники Об'єднання «Самопоміч», «Ніжинського Антикорупційного бюро» та «Правого сектора» фіксують незаконну вирубку лісів на територіях «Агролісу» в Чернігівській області.

Нещодавно ними були зафіксовані корупційні схеми з розкрадання лісів на територіях лісництва. Як повідомляють їхні представники, ними й раніше були виявлені подібні випадки, але ніяких позитивних змін ніхто не робить. Це стосується й керівника комунального підприємства «Агроліс» Донця і керівника тамтешнього підрозділу Залозного, хоча вони добре обізнані в цій справі, до того ж були проінформовані про результати попередньої перевірки-рейду громадськими активістами.

Фотознімки запозичені у користувача Googl ? Ecity Chernihivcsty

Фотознімки запозичені у користувача Googl ? Ecity Chernihivcsty

Місцеві громади в різних районах області, а це й Ріпки, Щорс, Городня, Мена, Ніжин все частіше задумуються над тим, чому така незаконна й масова вирубка лісів відбувається у наш час? І чи не мають власного інтересу в таких корупційних схемах й місцеві начальники з різних сфер, а не тільки в області та столиці, і не лише в лісовій галузі?

Не так давно ніжинські активісти спіймали на «гарячому» декілька нечесних на руку громадян, які з  порушенням діючого законодавства займалися незаконною вирубкою лісу. Затриманих осіб, як і годиться, передали місцевим правоохоронцям. В даний час провадяться (о, диво!) навіть слідчі дії за виявленими фактами. На результат сподівається як сама ніжинська громада, так само очікуємо і ми, в редакції нашого видання. Одне тішить: активісти Ніжина заявили про те, що від своїх добрих намірів не відступлять і впевнено знають, у яких напрямках рухатися далі, щоб дістатися до верхівки айсберга. От тільки чи не посунеться якось «невідомою» силою кудись далі ? в інше місце цей айсберг?

Сергій ПРАВДЮК, спеціально для «Білої хати»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/