Верховна Рада України не повинна була закривати сесію, не вирішивши питання розмитнення автомобілів. Перенесення його на осінь може привести до напруженої ситуації в країні.
Про це заявив політик, віце-прем’єр-міністр (2005) Роман Безсмертний.
«Як можна було закривати засідання Верховної Ради, коли ситуація доведена до крайності? Відтерміновуючи рішення по євробляхам на осінь, отримаєм шини під стінами парламенту. Треба розуміти, що перетворити його на ґвалт у Києві – технологічна річ. Тоді тут нікому не знайдеться місця — ні Порошенку, ні Гройсману», — сказав він.
Безсмертний переконаний, «якщо в це пекло втрутяться ті, хто хоче крові, вона знов проллється». Інституційна кволість завершиться погано для нас усіх, а «держава впаде при такій ситуації».
«Рішення парламенту щодо цього питання – це «ще один моток в клубку проблем, а не вихід із ситуації», — зазначив політик.
Він нагадав, що проблема з «євробляхами» виникла через наміри захистити внутрішнього товаровиробника в автобудівній галузі. «Правда на той момент усі забули, що цим товаровиробником був той, хто сьогодні сидить на Банковій. Все це робилося з однією метою, як і Роттердам+ – відбити потрачені ресурси», — зауважив політик.
На його думку, це рішення привело до того, що на внутрішньому ринку переважна більшість людей не могла купити автомобіль через фінансову неспроможність. А коли з’явилась можливість завозити «євробляхи», на цьому була побудована ціла схема для заробітку грошей, яка може бути ліквідована лише за принципом «всі мають бути рівні».
«Зверніть увагу на плакат «Вам – офшори, нам – бляхи!», який тримали протестувальники. Тобто, ми визнаємо ваше право перераховувати туди свої прибутки, а ви дайте нам тут порушувати. Це небезпечна тенденція», — переконаний політик.
Водночас, Безсмертний припускає, що ситуація навколо контрабанди на митниці і те, що відбувається з «євробляхами», пов’язані. «Цими процесами керують. Це видно. Це ще справа для спецслужб, які мали б зайнятися цим, бо механізм приводиться в дію з двох центрів», — сказав він.
Інакше, це «безпомічність державної владної системи, яка капітулювала перед криміналом».
«Нею керує кримінал, і це найбільша трагедія. Тобто, формується невдале законодавство, паразитує на бідності та злиднях, запускається схема, яка паразитує на цих речах», — вважає політик.