Чи може Україна зробити «брудну бомбу»? Звідки в закордонних ЗМІ з’явилися тези про Україну, як терористичну державу? В чому небезпека фрази про мир «будь-якою ціною», яка в різних варіаціях звучить від Папи Римського до Ілона Маска?
Війна точиться не тільки в полях, але й у інформаційному просторі. Ефективно протидіяти російській дезінформації – обов’язок усіх, хто має власне медіа під виглядом аккаунту в соцмережах. Однак, є люди, які роблять це системно. Одна з таких команд – волонтерський проєкт KYIV NOT KIEV.
KYIV NOT KIEV працює з англомовною аудиторією, котра цікавиться Україною, вже майже три роки. Ціль проєкту – підтримати позитивний імідж України закордоном, як надійного партнера, країни, багатої талановитими людьми, історією та культурою. З початком повномасштабної війни інтерес до України природньо зріс. Уп’ятеро зросла й наша аудиторія, переважно зі Сполучених Штатів, Канади, Великої Британії, Туреччини, країн Європи та, безперечно, англомовних українців. Зараз KYIV NOT KIEV працює над створенням іноземної спільноти, яку об’єднує підтримка України.
До роботи щодо розвінчування міфів навколо України, протидії дезінформації та російським фейкам будуть залучені іноземні посли в Україні, що переживають біль війни разом з нами та мають аргументовані відповіді на російські закиди, націлені, передовсім, на аудиторії держав, котрі вони представляють. Невдовзі KYIV NOT KIEV вийде з новим сезоном посольських інтерв’ю — KYIV NOT KIEV. Ambassadorial Season – щоб підсилити наші зусилля голосами союзників. Також триває наша інформаційна кампанія #stoprussianfakes.
Тетяна Гайдук
Проєкт «KYIV NOT KIEV. Ambassadorial Season» реалізовано за підтримки Goethe-Institut в Україні та Журналу «Куншт» у рамках акселератора протидії дезінформації «Mediengeist”. Інформаційна кампанія #stoprussianfakes ведеться в рамках програми «Стійкість», котру фінансує Європейський Союз та виконує ERIM.