Понедельник, 25 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

В Чернігівському онкодиспансері активно впроваджують «муралотерапію»


У першотравневі дні стартували роботи зі створення муралу на одній із стін будівлі онкодиспансеру. Сергій Тонканов, автор муралу з ластівками, виявив особисте бажання відтворити задумку. Митець працює щоденно по 10−11 годин. Перші два дні був майже між небом та землею: працював на риштуванні, на висоті 12,5 метра.

Як поділився художник, для створення композиції закупили майже 50 кг фарби і заготовили втричі більше натхнення. Виконує митець композицію в трафаретній техніці: спочатку намалював великі трафарети ластівок, потім розділив їх на менші за розміром складові, тепер залишається лише прикріпити їх до стіни і нанести фарбу. Така технологія, як зауважує Сергій, дозволяє максимально спростити процес і не припускатися помилок. Консультується із Борисом Дєдовим, своїм наставником, який є фундатором галереї «Пласт-Арт». Звісно ж, втомлюється. Але при цьому зазначає: фізична втома повністю компенсується естетичним задоволенням від того, як оживає стіна і народжуються ластівки. Остаточний мазок обіцяє здійснити десь за тиждень.

− Найскладнішими були верхні яруси. Я вже створював масштабні композиції, на своєму досвіді знаю, що таке риштування, але мурали такого масштабу – це нова сходинка для мене. Я дуже вдячний колегам по цеху, які телефонують, підтримують і вірять у мене, а також пропонують «креслити прямі лінії під небом», – розповідає про хід процесу Сергій Тонканов.

Суттєво додає наснаги й те, що на появу муралу на території онкологічного закладу адекватно й позитивно реагують пацієнти. З’явилася навіть категорія поціновувачів мистецтва, котрі приходять, сідають на лавочки і годинами спостерігають за рукою художника. Більш того, проявляють активність: цікавляться сюжетом, готові надати допомогу, ставлять запитання, а деякі взагалі пропонують розвивати у Чернігові муралотерапію, адже це різновид арт-терапії, що добре себе зарекомендувала як напрямок у психотерапії, який має позитивну дію на психоемоційний стан пацієнта.

Як зазначив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, творче самовираження, наближення людини до мистецтва допомагає долати конфлікти, проблеми і найважчі життєві ситуації, підвищувати самооцінку і психологічно налаштовуватися на боротьбу з будь-якою хворобою. Навіть із найстрашнішою!

− Саме це і стало відправною точкою відліку при створенні муралу. І сьогодні, дивлячись на реакцію людей, на долю яких випало складне випробування, медики розуміють, що ми спільно рухаємось у вірному напрямку, – підкреслив очільник закладу.

Уляна КОВАЛЬЧУК


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/