Уряд РФ знову обговорює введення соціальної норми енергоспоживання для населення.
Віце-прем'єр Дмитро Козак схвалив ідею Міненерго та Мінекономіки, які повинні внести проекти нормативних документів в січні 2019 року, повідомляє «Комерсант».
Як зазначає видання, запропонована схема передбачає оплату 300 кВт * год на місяць за базовим тарифом, а понад соцнорми — за підвищеним. Споживання понад 500 кВт * год вважатимуть за «економічно обгрунтованим» тарифом, при цьому обсяг фіксується на на людину, а на «точку підключення».
За словами аналітика АКРА Наталії Порохової, в соцнорму має вкластися більшість домогосподарств.
«Підхід змінює визначення норми з людини на домогосподарство, що в цілому логічно, так як відразу в цю категорію потрапляють і самотні пенсіонери, і родини з дітьми», — зазначає експерт.
Крім того, для громадян, які потребують соцпідтримки, передбачаються субсидії. Однак число категорій споживачів, прирівняних до населення, може скоротитися. Також планується «поетапне доведення зменшеного коефіцієнта» від 0,7 до 1, яке має на увазі поступове скасування пільгових тарифів для сільських жителів і квартир з електроплитами або електроопаленням.
Як розповів виданню заступник голови ФАС Віталій Корольов, в середньому на людину в Росії припадає 89 кВт * год на місяць, проте в деяких регіонах цей показник помітно вище. Наприклад, в Іркутській області він становить близько 225 кВт * год.
Соціальну норму на світло намагалися ввести в 2013 році, згідно з якою в семи пілотних регіонах встановили норму в 50-190 кВт * год на місяць на людину. З липня 2014 року цю схема повинна була запрацювати по всій країні. Однак в січні 2014 року реформу відклали на два роки, а в 2016 році про неї не згадували.
Джерело: social.ridus.ru