Тепле повітря в приміщенні піднімається вгору, тому важливо утеплити дах (горище), потім стіни і підлогу. І, звичайно, вікна, які мають найкращі теплоізоляційні властивості.
Так вважає Ігор Желдак — керівник будівельної фірми «МЖК-Сервіс», м.Чернігів. Його поради, сподіваємося, стануть у нагоді й нашим читачам.
Утеплюємо стіни і підлогу
Для стін і підлоги найкращим є зовнішнє утеплення. Якщо утеплити приміщення зсередини, то воно буде швидко нагріватися, але й швидко охолоджуватися. Тому утеплення зсередини може бути доцільним, якщо приміщення потрібно швидко прогрівати, наприклад, при короткочасному перебуванні на дачі, в сауні чи лазні.
Способи збереження тепла
Якщо є така можливість, то краще замінити старі «радянські» вікна на сучасні склопакети, бажано двокамерні. Якщо такої можливості немає, то відремонтуйте старі.
Є кілька способів збереження тепла: просте стрічкове обклеювання вікон, фіксування спеціальних самоклейких гумових прокладок і так далі.
Найбільш простим і доступним способом підвищити температуру в приміщенні є і таке «ноу-хау»: треба встановити тепловідображаючий екран за радіатор опалення. Тепло, яке йшло на обігрів стіни за батареєю, буде працювати «на вас».
Для влаштування екрану можна придбати як спеціальний матеріал — пенодоол, так і просту алюмінієву фольгу. Якщо ні того, ні іншого немає, візьміть аркуш фанери і пофарбуйте одну сторону фарбою-сріблянкою. Екран за батареєю можна закріпити двосторонньою стрічкою (скотчем).
Колір має значення
Відсоток тепла збільшиться, якщо поверхня батареї буде не шорсткою, а гладкою і не матиме кілька шарів фарби.
Багато хто звик фарбувати батареї білою фарбою. Але слід пам’ятати, що радіатори, пофарбовані в темний колір, віддають більше тепла.
Народні прикмети від Ігоря Желдака
Закладення рам, обклеювання щілин папером або встановлення других рам у будинку краще всього проводити при зростаючому Місяці у знаках Водолія або Близнят, тоді стекла залишаться прозорими, не будуть пітніти, покриватися під час морозів шаром інею.
Щоб добре і швидко прогріти будинок і прогнати вогкість зі стін, перше протоплювання восени слід проводити при спадаючому Місяці у вогняних знаках (Овен, Лев, Стрілець). Це правило діє і для нового будинку, який уперше треба протопити саме в ці дні.