В м. Золотоноша на Черкащині мені довелося побачити, як один чоловік швидко опрацьовував земельну ділянку. Виявилося, що швидкому обробітку земельної ділянки чоловік зобов’язаний пристрою, який він же і зробив.
Про це розповів мені сам автор приладу ? Михайло Іванович Авраменко.
Але дізнався, що саму ідею він запозичив в одній із місцевих газет, де розповідалось про одного умільця з Черкащини, який додумався до більш ефективної обробки землі.
Михайло Іванович розповів, що площу землі від очищення бур’янів «своєю» сапою обробляє удвічі швидше. Суть роботи такого приладу в тому, що на відміну від звичайної сапи, прополювання городу відбувається в обидві сторони – «туди-сюди», а не в одну, як зазвичай – тільки «до себе».
«Залишається тільки тримати її та «водити» наче граблями по ріллі», ? дізнається Михайло Іванович.
Для виготовлення пристрою треба взяти шматок сталі, обклепати кругом або обточити на верстаку з усіх боків, щоб вийшла напівколом. Можна взяти звичайну сапу, як сам Михайло Авраменко зробив, і довести її відповідної форми: по-довжині вона у нього вийшла 27 см, по ширині (в центральній частині сапи) – 8 см. А коли до сапи прикріплювати держак, то треба постаратися, щоб він вийшов точно «під себе», тобто кут безпосередньо біля сапи повинен бути зроблений таким чином, щоб зручно було тримати її за держак і обробляти землю.
Сергій Кордик, м.Чернігів