Останнім часом багато говорять про контрактників, а ось про резервну службу чомусь «призабули». А виявляється, резервісти існують, але через низьку матеріальну мотивацію та інші моменти, бажаючих служити на добровільній основі у лавах Збройних Сил України, до сьогоднішнього дня, було недостатньо, а точніше – служби в резерві практично не існувало.
І ось нещодавно заговорили про резервістів, як про один із інститутів основ армійської служби.
Резервісти у добровільному порядку проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України та інших військових формуваннях на підставі контракту.
Про відбір, порядок та проходження служби у резерві розповіли днями журналістам військовий комісар Чернігівського обласного комісаріату полковник Олександр КРИВОРУЧКО та заступник військового комісара Чернігівського обласного комісаріату полковник Юрій БОРИСОВ.
До служби у резерві кандидатів вивчають ретельно: перевіряють особисті якості, установлюють рівень їх освіти та професійної придатності, організовують медичний огляд, перевіряють фізичну підготовку, проводять заходи професійно-психологічного тестування та відбору.
Військові розповіли про відмінність несення служби резервістами від військовозобов’язаних, у тому числі й контрактників.
Резервісти можуть виконувати військовий обов’язок шляхом проходження у добровільному порядку служби у військовому резерві. Вони проходять службу шляхом залучення на навчальні збори у військових частинах під час практичних заходів бойової підготовки.
Під час проходження служби резервісту гарантуються відповідні соціальні пільги, можливість кар’єрного зростання по службі і отримання чергових військових звань. Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу», впорядковано грошові виплати резервістам за період виконання служби у військовому резерві.
З питань проходження служби можна звернутися до найближчого військкомату та військових частин, де впроваджується служба в резерві.
Як зазначили керівники військового комісаріату, основним завданням військового резерву є підвищення та підтримання військової навченості громадян з метою виконання завдань по захисту держави на професійному рівні.
Службу у військовому резерві проходять громадяни України, придатні до військової служби за станом здоров’я, які не досягли граничного віку перебування у запасі здатні з урахуванням місця проживання (перебування), професійних і моральних якостей до проходження служби у військовому резерві.
Чоловіки та жінки, які не проходили військову службу, також можуть проходити службу у військовому резерві. Резервістами вони стають одразу після укладення контракту на проходження служби у військовому резерві.
Подробиці — у відео: