П’ятниця, 11 Липня 2025   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
У Сосниці всі чиновники громади отримали грошове підвищення

У Сосниці всі чиновники громади отримали грошове підвищення


Сосницька територіальна громада Корюківського району Чернігівщини займає площу 799 кілометрів квадратних з 41 населеним пунктом, адміністративний центр – у селищі Сосниця. 

До початку великої війни в громаді нараховувалось понад 15 тисяч мешканців. Керує радою селищний голова Портний Андрій Дмитрович, який на 107 тисяч гривень збільшив дохід від зарплати у розрізі 2023-24 років. Так, дохід Андрія Портного виріс з 573 до 680 тисяч гривень, збільшивши середньомісячну зарплату з 47,8 до 56,7 тисячі гривень.

Цікавий факт – дружина селищного голови оформила 28 тисяч 332 гривні і задекларувала їх як «соціальні виплати, в тому числі ВПО». При цьому Анна Портна отримала 181,5 тисячі гривень зарплати від КНП «Сосницька лікарня» Сосницької селищної ради.

Саме формулювання «соціальні виплати, в тому числі ВПО» не зовсім зрозуміле, тому викликало справедливу реакцію громадян, які обурилися факту отримання допомоги дружиною чиновника як внутрішньо переміщеній особі.

Цю інформацію прокоментувала Анна Портна, надавши роз’яснення щодо характеру соціальної виплати, вказаної в декларації за 2024 рік свого чоловіка Андрія Портного. Цитуємо дослівно: «Відповідно до чинного законодавства, у декларації про доходи відображаються усі види соціальної допомоги, які отримує особа, незалежно від джерела чи підстав. У даному випадку мова йде виключно про державну соціальну допомогу у зв’язку з інвалідністю, яка: є цільовою виплатою відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам»; не має жодного відношення до статусу ВПО (внутрішньо переміщеної особи); була вказана в декларації у загальному розділі «соціальні виплати», як цього вимагає форма. Суму, яка вказана – 28332 гривень – ділимо на 12 місяців, отримуємо 2360 грн/міс (соціальні виплати, які я отримаю на дитину-інваліда)! За 2024 рік ВПО у моєму випадку я б отримала за рік як мати з двома дітьми суму у розмірі 96000 гривень (дорослий – 2000 гривень, за двох дітей –  6000 гривень)».

Секретар селищної ради Ткач Андрій Леонідович, який непогано поправив своє фінансове становище у 2024 році шляхом зростання заробітної плати, оформив від Уряду одну тисячу гривень зимової підтримки. Під фразою «непогано» мається на увазі солідна цифра – 117 тисяч гривень. Так, дохід секретаря виріс з 472 до 589 тисяч гривень, або 49 тисяч гривень на місяць.

Заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів влади Чернуха Ігор Олексійович також отримав фінансове задоволення від роботи на посаді чиновника, збільшивши сукупний дохід з бюджету на 130 тисяч гривень – з 484,6 до 614,6 тисяч гривень. Відтак середньомісячна зарплата заступника Андрія Портного у 2024 році склала більше 51 тисячі гривень. Таким чином всі три посадовці селищної ради попри війну отримали суттєві підвищення заробітків, обійшовшись громаді в 1,8 мільйона гривень.

Підсумовуючи цю статистичну аналітику, маю констатувати, що найбільшу суму на утримання ТОП-апарату з громад Корюківського району витрачає Сновська – 3 мільйони гривень, на другому місці Мена – 2,2 мільйони, а потім Корюківка – 2 мільйони. Найоплачуванішим чиновником району є сновський міський голова Олександр Медведьов із річною зарплатою 814 тисяч гривень (67,8 тисяч гривень на місяць), найменш оплачуваним – мер Корюківки Ратан Ахмедов – його дохід, нагадаємо, склав 456 тисяч гривень, або 38 тисяч гривень на місяць. На зарплати ТОП-керманичів п’ять громад Корюківського району витратили десять з половиною мільйонів гривень.

Віталій Назаренко

Схожа публікація: Почому голови? Корюківський район: хто і скільки заробляє з чиновників


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2025 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/