У грудні 2015 року в селищі Седнів Чернігівської області заплановане відкриття нового культурно-історичного центру — Музею енергетики Чернігівщини. Він буде розташований на території Седнівської гідроелектростанції.
Новий музей ґрунтуватиметься також на фондах музею, що нині існує, але не функціонує для широкого залу громадян, в будівлі ПАТ «Чернігівобленерго».
«Чернігівська енергосистема — те, що вона сьогодні собою являє, заслуга багатьох поколінь енергетиків. Музей енергетики Чернігівщини — це та дань поваги ветеранам, збереження історичної спадщини, спогадів людей, більшості яких вже немає з нами, але результати праці яких сьогодні ми відчуваємо щомиті.» — говорить Голова правління ПАТ «Чернігівобленерго» Володимир Ткач.
«Створюючи новий музей, ми ставили перед собою завдання зробити його доступним та цікавим не тільки енергетикам, а й усім мешканцям та гостям Чернігівської області» — підкреслює він.
Саме тому місцем розташування центру історії енергетики був обраний мальовничий Седнів та один із найстаріших, при цьому нині діючих об’єктів енергетики – Седнівську ГЕС, побудовану у 1948—1951 рр.
У Музеї енергетики Чернігівщини в Седневі експозиція буде значно розширена. При цьому музейні експонати будуть згруповані за історичними періодами і присвячені основним віхам розвитку чернігівської енергетики: починаючи від пуску першої електростанції у Новгороді-Сіверському та Чернігові, будівництва перших ЛЕП та підстанцій, період масової електрифікації та закінчуючи подіями розвитку енергетичного комплексу XXI століття. Експозиція буде наповнена особистими речами ветеранів галузі, енергетиків-фронтовиків, історично цікавими зразками енергообладнання.
Сьогодні тривають активні роботи по реконструкції будівлі та залів майбутнього музею, адже на історичному майданчику буде зібрана історія розвитку енергетики Чернігівщини — від перших ліхтарів до сучасного енергетичного обладнання. У музеї буде представлено близько 1000 одиниць фотографій, документів, музейних предметів, зібраних 3500 колективом ПАТ «Чернігівобленерго» та ветеранами галузі.
Його офіційне відкриття заплановане до професійного свята фахівців галузі — Дня енергетика, 22 грудня 2015 р.
Енергетики ПАТ «Чернігівобленерго» звертаються з проханням до жителів Чернігівщини взяти участь у поповненні колекції музею або передати на зберігання до музею предмети, що мають відношення до розвитку енергетики Чернігівщини: книги, фотографії, документи, раритетне обладнання, будь-які енергетичні артефакти — все, що допоможе ще сильніше передати атмосферу електроенергетичного комплексу минулих років.
Прийдешні покоління будуть вдячні нам за збережену історію!