Персонаж знаменитої кінокомедії Ельдара Рязанова «Карнавальна ніч» п’яничка-лектор, як пам’ятаємо, читав з новорічної сцени лекцію «Чи є життя на Марсі?». Будучи в добрячому «підпитії», лектор урешті махнув рукою на цю тему, заявивши: «Є життя на Марсі чи нема, науці невідомо».
Але, схоже, скоро стане достеменно відомо. Пошуки невдахи-лектора не дають спокою керманичам нинішньої Російської Федерації. Днями віце-прем’єр уряду Росії Дмитро Рогозін заявив, що вважає одним із найважливіших завдань Росії в космічній сфері пошук позаземних цивілізацій. «Як будь-який землянин, мрію дізнатися, чи є життя поза Землею», — сказав Рогозін. На його думку, дослідження цього питання «варті того, щоб на них виділяти необхідні кошти».
Отакої!
Побачити в сні Марс — означає, що Ваше життя в подальшому стане нещасним і навряд чи має якусь цінність через грубе ставлення до Вас друзів. Вороги теж будуть прагнути образити і розорити Вас. (Із сонника Міллера)
Браво, пане Рогозін! Ось на що треба кинути нафтогазові мільярди. Подумаєш, обвалюється економіка країни. Подумаєш, федерацію все більше колотять міжнаціональні конфлікти. А ще, кажуть, Росія десь там виступила в недостойній ролі окупанта, ще — загрузла у війну на території сусідньої держави. То все дрібниці порівняно з пошуком інопланетян. Тим паче цей пошук якраз і відволікатиме росіян від отих невеселих тем.
Та й буде можливість розширити коло ворогів Росії. Адже на планеті нових ворогів знайти все важче — вже всі підряд давно названі ворогами, що загрожують Росії, заважають їй збирати свої «ісконні землі». Які ці землі? Схоже, вся планета Земля. То, може, це ще й територія Марса? І коли російська наука і техніка таки виявлять живих марсіан, чи не будуть вони також оголошені ворогами Росії? Напевно, будуть. Кляті вороги, які хочуть напасти на бідну Росію, як і оті, що довкола неї на нашій планеті. А з ворогами треба що? Воювати. А віце-прем’єр Рогозін якраз курирує розвиток оборонно-промислового комплексу.
* * *
А ось — не просто плани і задуми, а конкретна новація з Росії.
Від початку року Російська Федерація запровадила нову систему дозвільних документів для працевлаштування українців. Деталі повідомив керівник Федеральної міграційної служби Росії (ФМС) Костянтин Ромодановський. Принагідно нагадаємо одну з торішніх публікацій нашої газети «Світ-інфо». Йшлося про те, що ФМС Росії активно агітує українців не просто на заробітки, а й переселятися на широкі простори Федерації. На дуже широкі — в Сибір і на Далекий Схід. ФМС Росії навіть видає спеціальну сторінку в газеті «Комсомольская правда в Украине» під промовистою назвою «Соотечественники». Цебто нас, українців, росіяни вже називають «співвітчизниками» зі сторінок певних газет. Видання цих «наших» випусків російських газет на кшталт «Известия в Украине», «Труд в…», «Комсомолка в…» — це окрема тема.
Так от, відтепер ці «співвітчизники» «громадяни України повинні отримувати патенти для роботи в юридичних та фізичних осіб», пояснив Ромодановський.
Згідно зі змінами до закону про правове положення іноземних громадян, для отримання патенту треба буде виконати низку вимог. До міграційної служби необхідно надати поліс медичного страхування і російські довідки про відсутність наркотичної залежності, інфекційних хвороб та ВІЛ.
Ну, зрозумілі турботи російської влади про далеко не ідеальне фізичне і психічне здоров’я народонаселення, в яке, бодай тимчасово, вливаються мігранти. Тим більше, йдеться про людей, які тяжко працюватимуть, — роботящих, здібних українців, на яких значною мірою трималась і тримається економіка Росії: від видобутку нафти і газу, основи цієї економіки, до численних новобудов.
А деякі нові вимоги взагалі досить цікаві. Так, від українських заробітчан тепер вимагатимуть документ про володіння російською мовою. Це вже явно зайве, враховуючи, що українці вільно володіють російською мовою (часом, на жаль, краще, ніж власною українською). Ще мігранти мають документально підтвердити знання основ законодавства Росії. Цікава вимога для мігрантів, адже самі росіяни більше живуть не за законами, а «за понятіями».
І нарешті найцікавіше: заробітчани мають документально підтвердити знання російської історії. Очевидно, що довідки з вищезазначених речей (мова, закони, історія), як і довідки про наркоманію і СНІД, видаватиме російська сторона, тож російську історію українці мають на іспитах «складати» саме в російському варіанті. Тобто розказати про «Новоросію», про півострів «російської слави» Крим, про «собіраніє» земель російськими царями й імператорами, без якого ці землі б «загибіли».
Так би мовити, історія на експорт…
Петро АНТОНЕНКО, м.Чернігів