Днями працівники Чернігівського комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» вивільнили з феромонних пасток декількох кажанів.
Це рукокрилі перелітні ссавці роду вечірниця. Тварини цього виду дуже корисні для людей і довкілля, оскільки харчуються вони в основному комахами-кровососами, мухами, метеликами, жуками та іншими шкідниками лісу.
У нашій місцевості кажани-вечірниці з’являються у квітні-травні, селяться, в основному, в лісах, найчастіше листяних, де багато старих дерев. У містах ці тварини зустрічаються в паркових зонах, де є дуплясті дерева.
Як відомо, феромонні пастки розвішені на території РЛП «Ялівщина» для боротьби з верхівковим короїдом. Напевне увагу кажанів привернув вміст пасток, а, можливо, вони знайшли там місце для парування, яке найчастіше відбувається в кінці літа чи восени, незадовго до відльоту або перед зимовим сном. Та врешті ссавці стали бранцями приманок і самостійно вибратися з них не змогли.
Тварин виявили працівники КЗ «РЛП «Ялівщина» під час огляду феромонних пасток. Допомога полоненим кажанам була надана вчасно, рукокрилих звільнили та цілих і неушкоджених випустили на волю.
До речі, всі види кажанів, що населяють територію нашої країни, занесені до Червоної книги України і знаходяться під охороною національного законодавства. Вони корисні та абсолютно безпечні, тож завдавати шкоди їм не слід.