Десятий рік поспіль, за ініціативи Державного агентства лісових ресурсів України, Товариства лісівників України й підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, з 21 березня (Всесвітнього дня лісу) до 18 квітня (Дня довкілля) проводилась Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу у твоїх руках!».
Нинішньої весни на Чернігівщині в рамках цього заходу створено майже 28 га нових лісів. Серед найактивніших учасників акції — учнівська молодь.
Лісівники Сіверщини впевнені, що добірні зерна любові до зеленого багатства рідного краю, посіяні в юних серцях, проростуть добрими справами у дорослому житті сьогоднішніх школярів.
Невід'ємною складовою акції був творчий конкурс на кращий дитячий малюнок і твір на тему «Людина та ліс» серед вихованців загальноосвітніх шкіл. У травні відбувся його 1-й етап на рівні державних підприємств. Учні 1-4 класів малювали, а 6-7 класів — писали твір.
На канікулах 18 червня, переможців обласного етапу конкурсу вітали на Чернігівській обласній станції юних натуралістів.
Дівчатка й хлопчики поприїжджали до міста разом з батьками. Учнів-земляків, які відзначилися у творчому змаганні, також супроводжували головні лісничі держлісгоспів : Ігор Шпак (Семенівського), Володимир Рибалко (Борзнянського), Володимир Костирко (Ніжинського) та Вадим Фесюн (Чернігівського).
Начальник Чернігівського ОУЛМГ Андрій Пивовар подякував станції юних натуралістів за природничо-просвітницьку роботу серед підростаючого покоління. Адже з кожним роком зростає кількість підлітків, які долучаються до акції «Майбутнє лісу у твоїх руках!». З особливою теплотою звернувся Андрій Олексійович до головних героїв свята:
«Спасибі вам і за посадку дерев, і за молоді ліси, і за хороші твори та малюнки. Я вірю, що з таких гарних дітей виростуть справжні природолюби і гідні громадяни України…»
Немало добрих напутніх слів почули гості від начальника управління освіти і науки Чернігівської ОДА Анатолія Заліського. Він відмітив також і лісову галузь, що єдина в регіоні серйозно працює з молоддю й відповідально займається виховним процесом. До того ж, лісові господарства купують для школярів, які відзначилися у конкурсі, подарунки на замовлення.
Іван Калюжний, учень 4-го класу Галайбинської ЗОШ І-ІІ ст., ( ДП «Борзнянське ЛГ») завоював 1-е місце за малюнок «Спасибі людям, що зростили ліс». (Нагороджений мультиваркою).
Учениця 3-го класу Семенівської гімназії №2 Анжела Столпник (ДП «Семенівське ЛГ»), посіла серед юних художників 2-е місце за малюнок «На землю не бомби зверху впадуть — це в мирній Вкраїні ліси проростуть!». (Нагороджена сенсорним телефоном). 3-є місце виборола учениця 3-го класу Пакульської ЗОШ І-ІІІ ст. Анастасія Примаченко (ДП «Чернігівське ЛГ»). (Нагороджена планшетом).
Твір-роздум «Людина та ліс» учня 8-го класу Семенівської ЗОШ №1 І-ІІІ ст. (ДП «Семенівське ЛГ») Івана Генджала зайняв 1-е місце на конкурсі. (Нагороджений сенсорним телефоном).
На 2-ому місці учень 8-го класу Галайбинської ЗОШ І-ІІ ст. (ДП «Борзнянське ЛГ») Євген Ушкаленко зі своїм твором «Цей ліс живий». (Нагороджений електром'ясорубкою).
У Андрія Шевченка, учня 8-го класу Липіврізького НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІІ ст. (ДП «Ніжинське ЛГ») за твір «Стежки до лісу» — 3-є місце. (Нагороджений сенсорним телефоном для людей з вадами зору).
Лауреатами за кращий малюнок стали: учень 1-го класу Деснянської ЗОШ І-ІІІ ст. (ДП «Остерський військовий лісгосп») Володимир Хижняк — за малюнок «Виростимо ліс разом» (диплом); Ірина Бичик, учениця 2-а класу Корюківської ЗОШ І-ІІІ ст. (ДП «Корюківське ЛГ») — за малюнком «Дбати про ліс — дбати про майбутнє» (диплом).
Від гурту переможців виступив Іван Генджало і подякував лісівникам за конкурс, свято і хороші подарунки. Схвильовані мами Лілія Калюжна і Наталія Генджало говорили про те, що у такий важкий для країни час лісгоспи допомагають місцевим школам і залучають дітей до посадки лісів та творчості.
— Хай вам буде здоров'я і наснага, ростіть на радість нам! — побажала всім природолюбам Людмила Трегубова, директор обласної станції юних натуралістів. Її вихованці на завершення урочистого дійства підготували цікаву розважальну програму, лейтмотив якої зворушив і дорослих, і дітей:
«Нам потрібно спільними зусиллями досягти того, щоб у „Червоній книзі“ було якомога більше зелених сторінок»!
Володимир Перев'язко, головний спеціаліст відділу лісового господарства Чернігівського ОУЛМГ