Суббота, 30 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

У Миколаєві вперше пройшов турнір Warrior legend серед ветеранів АТО


Організатори порівняли Warrior Legend зі зменшеним аналогом Invictus Games – 2017 («Ігри нескорених»), адже це також боротьба, в якій кожен учасник уже є переможцем, здобувши перемогу насамперед над собою. Незважаючи на травми й інвалідність, воїни продовжують жити повноцінним життям, займаються спортом, творять свою нову історію, свою легенду.

Ідея проведення турніру Warrior Legend виникла у ветеранів АТО Дмитра Олійника та Павла Степанова.

— Повертаючись додому після Invictus Games – 2017, ми подумали, що проведення одного змагання на рік для поранених бійців — це мало, та й те, що з 200 учасників до команди потрапляють лише 15, — це також замало, тому вирішили організувати щось подібне в Миколаєві.

Підготовку турніру розпочали ще у квітні. Щоправда, довелося зіткнутися з купою проблем. Створили громадську організацію «Спорт без обмежень», проте відступати й не думали. Крім того, на допомогу ентузіастам прийшло чимало тих, хто розуміє важливість подібних проектів. Зокрема спортивну частину підготовки взяв на себе спортклуб Septem Fitness. До речі, саме в цьому клубі минулого року більшість членів збірної команди Миколаєва проходили підготовку до змагань Invictus Games. Організаційні питання й частину коштів на їжу, воду, призи взяла на себе громадська організація «Оберіг». А благодійний фонд «Життя-2016» оплатив проїзд немісцевих учасників, а також зібрав гроші на призовий фонд, який становив 18 000 гривень і розігрувався в декількох категоріях. Так був організований перший турнір Warrior Legend («Воїн-легенда»).

За словами організаторів, таку назву змагання отримали через те, що кожен воїн — це вже легенда. Ті, хто пройшов не одне коло пекла війни, залишивши там здоров’я, не повинні сидіти склавши руки. Вони мають підвищувати свою працездатність, досягати нових цілей і доводити, перш за все самому собі, що ще здатні на подвиги.

— Мета турніру Warrior Legend — залучити максимальну кiлькiсть поранених вiйськовослужбовцiв, щоб через спорт допомагати їхньому швидшому одужанню. Саме спортивна реабiлiтація неабияк допомагає нашим ветеранам вiдновитися в суспiльствi.

Разом зі своїми побратимами вони мають змогу не просто займатися спортом і досягати певних результатів, а й на власному прикладі показувати, що таке дух незламностi, воля до перемоги, — говорить Дмитро Олійник.

Турнір включав п’ять видів спорту: веслування на тренажері на дистанції 500 та 2000 метрів, жим лежачи, кросфіт і гирьовий спринт. Усі дисципліни було поділено на катeгорії в залежності від травм та групи інвалідності спортсменів.

Участь у змаганнях брали 18 осіб. Серед них одна жінка — Анна Ільющенкова, яка приїхала до Миколаєва з Одеси. До речі, Аня виборола перше місце в категорії веслування.

Хоча змагання Warrior Legend проводилися вперше, серед воїнів вони одразу викликали велику зацікавленість. На жаль, багато хто дізнався про них запізно, тому не встиг подати заявку на участь, а дехто не зміг приїхати з певних причин. Але організатори запевнили, що незабаром відкриється реєстрація на другий турнір, який, швидше за все, буде проведено навесні.

Наталія ЗАДВЕРНЯК

«Народна армія»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/