Понеділок, 12 Травня 2025   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
У кого з міських керманичів Чернігівського району найбільша зарплата?

У кого з міських керманичів Чернігівського району найбільша зарплата?


У складі об’єднаного Чернігівського району – три міські громади: Чернігівська, Городнянська та Остерська. Найбільша кількість населення та чиновників-управлінців, звісно ж, у Чернігові. Цікаво, а в кого з ТОП-менеджерів міських громад найбільша зарплата?

 

У Чернігові найбільше заробляв секретар

Чернігівська територіальна громада займає територію всього-на-всього площею 79 квадратних кілометрів. У громаді офіційно зареєстровано понад 285 тисяч населення. До повномасштабної війни і на її початку містом керував Владислав Атрошенко, а після відсторонення через суд Черніговом управляв секретар Олександр Ломако. В останнього теж не склалося, і внаслідок політичних інтриг у грудні 2024 року Ломака звільнили з посади секретаря. Тож фактично містом зараз керує міська військова адміністрація на чолі з Дмитром Брижинським. Перед звільненням Олександр Ломако подав декларацію, в якій задекларував за 2024 рік 1 мільйон 77 тисяч гривень заробітної плати (майже 90 тисяч гривень на місяць). Для порівняння – у 2023 році зарплата секретаря складала 604 тисячі гривень, тож всього за рік дохід за рахунок бюджету в Ломако зріс на понад 470 тисяч гривень.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Атрощенко Олександр Анатолійович отримав за 2024 рік 774 тисячі заробітної плати (64,5 тисячі гривень на місяць). Якщо порівнювати з попереднім роком, то зарплата чиновника зросла, але не суттєво – на 42 тисячі гривень з 732 тисяч гривень у 2023 році.

Значно краще фінансове становище у заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Геращенка Віктора Михайловича. Так, у 2024 році чиновник отримав з бюджету Чернігова 974 тисячі гривень зарплати, що на 321 тисячу гривень більше, ніж у попередньому році. Станом на 2024 рік середня щомісячна зарплата заступника міського голови становила 82 тисячі гривень.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Пекур Вікторія Олегівна заробила на своїй посаді 684 тисячі гривень у 2024 році та 591 тисячу гривень у 2023 році. Середньомісячний дохід чиновниці складав 57 тисяч гривень.

На 94 тисячі гривень більше, ніж у попередньому році, отримав заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради – керуючий справами виконкому Фесенко Сергій Іванович. Якщо у 2023 році його дохід від заробітної плати складав 637 тисяч гривень, то у 2024 році – вже 731 тисячу гривень, або 61 тисячу гривень щомісячної зарплати. Сергій Фесенко – другий знизу за Вікторією Пекур по рівню зарплати серед міських управлінців. Найдорожчим чиновником Чернігова був Олександр Ломако з зарплатою 90 тисяч гривень. Загалом утримання ТОП-управлінців у 2024 році обійшлося чернігівським платникам податків в 4,2 мільйони гривень. Якщо в цю суму врахувати і 604 тисячі гривень зарплати начальника міської військової адміністрації Дмитра Брижинського, то загальний бюджет утриманців складатиме 4,8 мільйона гривень. 

У прикордонній Городні зарплати зростали

Прикордонна з московщиною Городнянська територіальна громада об’єднує 61 населений пункт з центом у Городні. Громада займає територію площею 1187 кілометрів квадратних з кількістю населення понад 21 тисячу чоловік.

Управляє міською радою міський голова Богдан Андрій Іванович, який за 2024 рік задекларував 679 тисяч гривень заробітної плати, що на 40 тисяч більше, ніж у попередньому році. Відтак середньомісячний дохід від зарплати міського голови складав 56,5 тисяч гривень.

Секретар міської ради Більська Світлана Анатоліївна заробила на посаді у 2024 році 408 тисяч гривень (34 тисячі гривень на місяць). При цьому чиновниця також отримала від Кабінету Міністрів компенсацію витрат за безоплатне тимчасове розміщення (перебування) ВПО в розмірі 6350 гривень. Зазначимо, що у попередньому році секретар міської ради задекларувала 383 тисячі гривень доходу від запалати.

517 тисяч гривень у 2024 році заробив на посаді перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Городнянської міської ради Пінчук Володимир Миколайович. У середньому це 43 тисячі гривень зарплати на місяць. Порівняно з попереднім роком дохід від зарплати першого заступника Андрія Богдана зріс на 85 тисяч гривень.

Декларація заступника міського голови з питань виконавчих органів Городнянської міської ради Лахненка Ігоря Миколайовича в єдиному державному реєстрі декларацій відсутня.

Збільшила, але порівняно з іншими не суттєво, дохід від зарплати керуюча справами виконавчого комітету Городнянської міської ради Підлісна Ірина Іванівна. Якщо у 2023 році її дохід складав 418 тисяч гривень, то вже в наступному – 445 тисяч гривень, або 37 тисяч гривень на місяць. Найбільш оплачуваним управлінцем у Городні виявився міський голова Андрій Богдан із зарплатою 56,5 тисячі гривень на місяць. В цілому ж утримання ТОП-управлінського апарату обійшлося громаді в понад 2 мільйони гривень. Звісно ж, це приблизна сума, бо один із замів міського голови декларацію не подав.

Що вполював Мисливець і його команда?

Найменша за кількістю населення міська територіальна громада Чернігівського району – Остерська. Чисельність населення громади, яка об’єднує 22 населені пункти на території площею 402 кілометри квадратні, складає всього 9 тисяч чоловік.

Остерський міський голова Мисливець Леонід Олександрович щомісяця отримує близько 55 тисяч гривень зарплати. Так, за 2024 рік чиновник вніс в декларацію 661 тисячу гривень. У попередньому 2023 році Мисливець вполював з бюджету меншу суму – 521 тисячу гривень. Дружина та доньки міського голови скористалися можливістю оформлення «зимової тисячі» від Мінекономіки.

Дохід секретаря міської ради Бардаченко Тетяни Миколаївни теж не стояв на місці і зріс з 457 тисяч гривень у 2023 році до 549 тисяч у 2024 році, або до 45 тисяч гривень щомісячної зарплати.

Майже на 100 тисяч гривень за рік зріс дохід заступниці міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Куран Ірини Миколаївни – з 454 до 551 тисячі гривень у 2023-24 роках відповідно. Середньомісячний дохід заступниці Мисливця склав 46 тисяч гривень.

Інформація про керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету на сайті міської ради чомусь відсутня, тому в цій графі маємо пропуск. Але це не кінець.

Другий за розміром зарплати після голови – ще один його заступник з питань діяльності виконавчих органів ради Пономаренко Володимир Миколайович. У 2024 році він заробив на своїй посаді 597 тисяч гривень, це майже 50 тисяч гривень щомісячної зарплати. До слова, у попередньому 2023 році чиновник задекларував 504 тисячі гривень заробітку від міської ради.

У загальному підсумку в Острі найбільш оплачуваним чиновником є міський голова з 55 тисячами гривень щомісяця, а в цілому ТОП-апарат обійшовся громаді у близько 2,4 мільйона гривень.

Найбільші витрати на утримання адміністративного апарату серед громад Чернігівського району – у місті Чернігові. Пальма першості за рівнем заробітних плат – також за містом над Десною. Найбільш оплачуваним чиновником виявився колишній секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако з зарплатою майже 90 тисяч гривень на місяць. Друге місце – за заступником Чернігівського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Віктором Геращенком – чиновник отримував в середньому 82 тисячі гривень на місяць. Бронза – також за чернігівцем – заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександром Атрощенком – 64,5 тисяч гривень на місяць. Найменш оплачуваним серед міських голів став голова найменшої громади Леонід Мисливець із результатом 55 тисяч гривень щомісячної зарплати.

Віталій Назаренко


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2025 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/