Воскресенье, 29 сентября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
У Чернігові журналістам розповіли як треба спілкуватися з постраждалими від війни

У Чернігові журналістам розповіли як треба спілкуватися з постраждалими від війни


Цієї суботи, 26 серпня, у хабі «МедіаБаза. Чернігів» пройшов тренінг «Чутлива журналістика: як працювати із постраждалими внаслідок війни».

Психологиня Ірина Лісовецька розказала чернігівським медійникам, як людина реагує на стресові ситуації і як спілкуватися із тими, хто постраждав від воєнних дій.

«Як би ми не хотіли забути, війна стала травматичним стресом. Ми не будемо такими, як раніше», — зазначила спікерка.

За словами Ірини Лісовецької, під час інтерв’ювання людини, яка пережила травматичний досвід війни, головне не тиснути, не дивитися постійно на годинник» і дати людині більше часу на формулювання думки. Адже, коли з’являються тригерні запитання, герой інтерв’ю буде повільно думати, згадувати всі ці події і повертатися у стан стресу. У такому випадку необхідно взяти паузу, дати людині можливість пригадати.

Окрім того, психологиня порадила використовувати прийоми активного слухання під час інтерв’ювання постраждалих внаслідок війни, адже це дає зрозуміти герою, що вам цікаво все, що він розповідає і це важливо. Також, дуже важливо ставити легкі і зрозумілі питання, уточнювати. У випадку сильного поглинання у стрес людини, можна ненадовго перевести тему.

У той же час, за словами Лісовецької, потрібно бути дуже обережними у виборі фраз. До прикладу, дитині, яка втратила батька на війні, не можна говорити, що він захищав саме дитину і її майбутнє, адже це може викликати відчуття провини за смерть батька.

Ірина Лісовецька також зазначила, що для інтерв’ю із постраждалим, обов’язково потрібно дотримуватися дрес-коду: простий одяг, не можна вдягати міні-спідницю, одяг не має просвічуватися, під забороною також яскраві помада і нігті та агресивні парфуми.

В свою чергу, присутні на заході журналісти, поділилися своїм досвідом спілкування з людьми, які постраждали у результаті війни. Тож, колеги зможуть використовувати поради й одне одного вже на практиці.

Нагадаємо, що хаб «МедіаБаза. Чернігів» — безпечне місце для роботи журналістів. Також, тут проходять різноманітні тренінги та навчання і є можливість взяти в оренду засоби захисту.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/