У день роковин аварії, 26 квітня, у Чернігові біля Пам’ятного знаку «Героям Чорнобиля» відбувся реквієм пам’яті загиблих та померлих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
У Чернігівській області 244 населених пункти віднесені до радіоактивно забруднених. 22% населення віднесено до категорії постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. У місті Чернігові мешкає понад 8 тисяч учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції та 461 родина померлих учасників ліквідації.
Заупокійну літію за жертвами аварії на атомній електростанції відправив настоятель храму Святої Великомучениці Катерини протоієрей Роман Кіник.
До пам’ятного знаку «Героям Чорнобиля» поклали квіти голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч, голова обласної ради Микола Звєрєв, Чернігівський міський голова Олександр Соколов, народний депутат України Олександр Кодола, представники громадськості.
Пам’ять тих, хто першим прийняв на себе удар страшної екологічної катастрофи, вшанували хвилиною мовчання.
За ініціативи громадської організації «Союз Чорнобиль України» іконописцем Владиславом Горецьким у 2003 році була написана ікона «Чорнобильський Спас» та освячена у Києво-Печерській Лаврі.
Хресною ходою від місця розташування пам`ятного знака «Героям Чорнобиля» учасники заходів пройшлися до Кафедрального Собору Святої Катерини, де вони схилилися до ікони «Чорнобильський Спас», яка знаходитиметься кілька днів у Катерининській церкві.
Під час заходів біля пам`ятного знаку декілька «чорнобильців» висловили свій протест стосовно дій місцевої влади, внаслідок яких були позбавлені деяких пільг багато чорнобильців.
Після спілкування з керівниками області організатори пікетної акції домовились про додаткову зустріч для вирішення проблем, що виникли.