У Чернігівській бібліотеці ім. М. Коцюбинського до Дня Збройних сил України представили книги із серії «Історії українських воїнів».
Американець із позивним «Техас», який проміняв службу в морській піхоті США на український Донбас, німець, грузини, вірмени, азейбарджанці... Усі вони прийшли воювати за незалежність нашої держави пліч-о-пліч з українцями. Усі вони – герої серії видань серії «Історії українських воїнів», реалізованих журналом «Військо України».
У презентації взяли участь військові журналісти (Валентин Буряченко, Олег Яновський-Шпак, Тетяна Миргородська), волонтери, вихованці Чернігівського ліцею з посиленою військовою підготовкою, небайдужі містяни.
«Роботу нашого прес-центру в зоні АТО ми розпочали з того, що розмовляли з жителями, пояснювали, що ми не криваві бандерівці, які розпинають хлопчиків. А люди були налякані, настільки були зазомбовані російською пропагандою, – розповідає головний редактор журналу «Військо України» полковник Валентин Буряченко. – Насправді лінія розмежування проходить в головах людей».
Неодноразово співробітникам прес-центру доводилося викривати російських шпигунів, які під виглядом журналістів намагалися проникнути у розташування українських військ. Доводилося проводити роз’яснювальну роботу і з українськими журналістами, аби відучити їх давати репортажі з прив’язкою до місцевості. Адже цим користався ворог, який теж дивився українські новини.
«Коли я вперше приїхав в Авдіївку, потрапивши з мира у війну, це був просто переворот свідомості. Насправді люди та Донбасі на нас чекають, там є справжні патріоти. А бути патріотом в таких умовах значно важче, ніж в тилу», – говорить військовий журналіст Олег Яновський-Шпак.
Книги з серії «Історії українських воїнів» безкоштовно передані в усі міські бібліотеки і, зокрема, шкільні.
Також під час презентації, яка проходила напередодні Дня волонтера, привітали чернігівських волонтерів за їхню самовіддану працю.
Олена Терещенко. Фото Віктора Марченка
Комментирование закрыто