Пятница, 22 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

У Чернігові обговорили стан лісового природно-заповідного фонду області


26 травня в Чернігівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася чергова колегія. Відкрив її начальник Чернігівського ОУЛМГ Андрій Пивовар. На порядку денному – три головні питання: стан об’єктів природно-заповідного фонду, використання лісосировинних ресурсів за 4 місяці нинішнього року та підбиття підсумків роботи підвідомчих підприємств в осінньо-зимовий період 2015-16 років.

За словами першого заступника начальника Чернігівського ОУЛМГ, головного лісничого Юрія Пономаренка, площа об’єктів природно-заповідного фонду, які перебувають у відомстві Чернігівського ОУЛМГ, складає 82 тисячі 187 гектарів. Це – близько 20 відсотків загальної площі лісового фонду.

«Порівняно з 2014 роком загальна площа фонду залишилася незмінною, а за 2015 рік було створено ще один новий об’єкт – регіональний ландшафтний парк «Ніжинський», – сказав Юрій Пономаренко. – До складу нового об’єкту включили вже існуючі заказники, що перебувають у користуванні Ніжинського лісгоспу».

лісове господарство колегіяВ цілому, як зауважив головний лісничий, стан об’єктів природно-заповідного фонду можна охарактеризувати як задовільний. Втім, внаслідок певних обмежень у лісогосподарській діяльності, що виникають останнім часом, спостерігають захаращення лісових ділянок сухостоєм. Також значного поширення набули масові пошкодження лісів. Все це відбувається внаслідок хвороб, посух, буреломів, які сприяють накопиченню деревного відпаду. Його наявність призводить до підвищення ризику виникнення пожеж. До того ж однією з проблем є наявність об’єктів, що втратили своє первинне значення, визначене в природоохоронних зобов’язаннях. Це, як правило, невеликі об’єкти, створені для збереження певного виду насаджень.

«Питання існування цих об’єктів є дискусійним, адже механізм виведення їх із статусу природно-заповідного фонду не врегульований законодавством», – зазначив Юрій Пономаренко.

Директор ДП «Семенівське лісове господарство» Олександра Дудко зауважила, що в природно-заповідному фонді підприємства масово повсихали ялинники, а осика через вікові рамки втрачає свою цінність.

Начальник Чернігівського ОУЛМГ Андрій Пивовар сказав, що на державні лісогосподарські підприємства покладені обов’язки з охорони територій та об’єктів природно-заповідного фонду, в тому числі зі збереження інформаційно-межових знаків. Він довів до відома учасників колегії потребу забезпечення належного стану об’єктів природно-заповідного фонду. До того ж у своїй роботі лісники мають враховувати рішення Чернігівської обласної ради, яке забороняє проведення всіх суцільних рубок в природно-заповідних об’єктах місцевого значення, а також у лісах природного походження та стиглих і перестійних лісах штучного походження на період з першого квітня по 15 червня.

Микола ТИЩЕНКО. Фото автора


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/