Пятница, 22 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
У Чернігові обговорювали можливі варіанти співпраці влади з громадськістю

У Чернігові обговорювали можливі варіанти співпраці влади з громадськістю


За круглим столом громадськість та члени робочої групи «Прозорість та підзвітність» наприкінці тижня обговорювали можливі варіанти співпраці. До діалогу долучився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

На початку зустрічі голова робочої групи Костянтин Мегем поінформував присутніх про результати діяльності з жовтня минулого року. За цей час досить обмеженим кількісним складом вдалося проаналізувати понад 1,5 тисячі закупівель, на понад 100 тисяч кожна. Були знайдені цікаві факти, які надалі потребують глибшого вивчення.

Костянтин Мегем

Окрім того, робоча група створила каталоги відновлення об'єктів, які фінансуються за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Також створені картки проєктів, де зазначено загальні відомості: назва замовника, підрядника, номер тендеру, вартість робіт та касові видатки. Такий підхід направлений на максимальну відкритість, а значить і суспільний контроль використання коштів.

Наразі до робочої групи входять представники ОВА та обласної ради, Управління Служби безпеки України та Управління стратегічних розслідувань в області. Однак, для ширшого охоплення було б добре залучити саме громадськість.

Представники громадських організацій зацікавилися такою пропозицією.

«Насправді робота в цьому напрямку дуже важлива. Нам необхідно розвінчувати міфи про тотальну корупцію в Україні. На жаль, досі часто зустрічаю таке переконання у міжнародних донорів. Суспільний контроль – дієвий інструмент впливу», — наголосила керівниця центру «Доброчин» Наталія Дрозд.

Президент Антикорупційної громадської спілки «Совість» Володимир Демиденко наголосив на необхідності розробки програми превентивної роботи у напрямку доброчесності використання бюджетних коштів.

Формат подальшої взаємодії громадськості та робочої групи напрацьовується.

«Навіщо це ОВА: аби уникнути спекуляції на темі вибірковості аналізу. Хоч і до цього робоча група розглядала закупівлі й обласних установ. Аби залучити більше ресурсу, а також важелів впливу на ситуацію. Навіщо це громадськості: аби відстежувати доцільність та раціональність використання державних коштів і бюджетів ТГ, а також мати ще один майданчик швидкого реагування, — зауважив начальник ОВА. -  Готовий співпрацювати з громадськістю на будь-яких умовах: меморандум, включення у робочу групу чи інший запропонований варіант. Адже кінцева мета — недопущення злочинної розтрати коштів під час війни — варта всього».

За інформацією Чернігівської обласної військової адміністрації


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/