В рамках місячника безпеки користування газом у побуті фахівці ПАТ «Чернігівгаз» провели тематичні зустрічі зі школярами та студентами професійних ліцеїв Чернігівської області. Близько 4 тисяч дітей мали змогу не лише пригадати правила газової безпеки, а й наочно ознайомитись з особливостями роботи газовиків.
Два рази на рік, перед і після опалювального сезону, фахівці «Чернігівгазу» в повному сенсі цього слова перекваліфікуються на вчителів. Вони приходять до навчальних закладів аби поспілкуватися з дітьми і привернути їхню увагу до небезпечних властивостей газу. Пояснити, що може статися у разі недотримання правил безпеки і що потрібно знати, аби уникнути нещасних випадків. Загалом, протягом місяця на Чернігівщині було проведено більше сотні пізнавальних уроків.
«Найдорожче в житті людини – це діти і саме тому їхня безпека в повсякденному житті повинна завжди виходити на перший план. Проведення уроків в освітянських закладах є невід’ємною складовою пропаганди правил поведінки з газом, і наша головна мета — запобігти нещасним випадкам задля збереження здоров`я і життя підростаючого покоління», — розповів головний інженер ПАТ «Чернігівгаз» Євгеній Денисенко.
Програма пізнавальних занять організована таким чином, щоб максимально легко, у доступній формі донести до дітей елементарні правила газової безпеки. Щоб учні краще засвоїли хоч і не складний, проте життєво важливий урок, газовики урізноманітнюють методи роботи – проводять вікторини, розвішують постери, роздають школярам тематичні листівки, а ще – маленькі сувеніри.
Власне за таким сценарієм днями пройшла зустріч газовиків з третьокласниками чернігівської школи №35. Поки діти засвоювали теорію — на вулиці чекав спецавтомобіль аварійно-диспетчерської служби ПАТ «Чернігівгаз». Всі охочі могли ознайомитись з оснащенням автівки, із принципом роботи течешукача, газоаналізатора та іншого спеціального приладдя газовиків. Найспритніші навіть посиділи за кермом, при цьому, протестувавши роботу аварійної рації та звукосвітлової сигналізації.
У необхідності таких уроків переконані й вчителі, тим паче, що заняття відбуваються незадовго до канікул, а батьки не завжди знаходять час на розмову з дітьми про газ. Після прослуханої лекції можна не боятися за безпеку малечі, коли вони залишаються сам на сам з газовими приладами. Окрім того, отримавши листівку, дитина принесе її додому, покаже батькам і нагадає їм вимоги поводження з газом.
Наталія Свириденко