П’ятниця, 25 Квітня 2025   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
У Чернігові говорили про те, як заспокоїти себе, коли «не все ок»

У Чернігові говорили про те, як заспокоїти себе, коли «не все ок»


Пропускаючи через себе негативні новини та сумні історії героїв своїх матеріалів, медійники дуже часто забувають попіклуватися про свій психологічний стан. Але всі емоції мають бути прожиті, адже вони є помічниками здоров’я людини.

На цьому наголосила психологиня та арттерапевтка Євгенія Закревська під час тренінгу “Стійкість без броні: як не втратити себе в новинах”, який проходив у регіональному хабі Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів».

Коли навколо “не ок”, а людина відчуває тривожність, спікерка порадила кілька технік, які допоможуть сфокусуватися на собі та заспокоїтися.

Одна з таких технік – «Крокодил»

Її суть полягає у тому, аби зробити глибокий вдих носом і затримати дихання на шість секунд, як «древній крокодил», потім видихнути ротом. Після цього, треба затримати дихання на вісім секунд, як «зрілий крокодил», і наостанок на шістнадцять секунд. Ця вправа врятує у момент стресу і допоможе заспокоїтися та очистити думки.

Інша техніка має назву «Заземлення 5-4-3-2-1»

Треба зосередитися і назвати п’ять предметів, які ви бачите, після — чотири звуки, які чутно довкола, далі – три різні текстури, до яких можна доторкнутися. Після цього треба назвати два запахи, які ви відчуваєте і наостанок – щось одне, що зараз можете відчути на смак. Ця вправа допомагає повернутися до себе, коли людина відчуває якусь емоцію доволі гостро.

Також, Євгенія Закревська порадила використовувати вправу «Коло контролю»

Вона допоможе більш тверезо зрозуміти, чи можете ви повпливати на якусь конкретну ситуацію. Для цього потрібно розділити аркуш паперу на три частини і розписати конкретно, що у цій ситуації ви контролюєте, на що можете повпливати і що зовсім від вас не залежить.

«Емоційна відповідальність – не про контроль, а про зрілість. Ці вправи мають допомогти вам усвідомити свої емоції, виразити їх та зрозуміти, що ви маєте право це відчувати», — підсумувала психологиня.

Нагадаємо, Медіабази — це мережа регіональних хабів для журналістів, які Інститут масової інформації створив восени 2022 року для підтримки роботи незалежних медійників в умовах повномасштабної війни Росії проти України. У медіабазах медійники можуть безоплатно отримати захисне обладнання, пройти тренінги, попрацювати зі світлом й інтернетом тощо.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2025 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/