Среда, 27 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

У Чернігові безпечно жити можна за певних умов


Еко-активісти впевнені, що це цілком можливо і довели таку свою упевненість під час зустрічі з журналістами.

Активісти проекту «Еко місто» налагодили діалог з представниками влади Чернігова, увійшли до робочої групи міської ради та внесли пропозиції до «Програми поліпшення екологічного стану на 2016—2017 роки». Тож маємо підстави сподіватися, що проблема збирання та утилізації елементів живлення (відпрацьованих батарейок) в обласному центрі буде вирішуватися комплексно та ефективно! Щоправда, цю Програму ще мають ухвалити депутати.

DSC_1832Про досвід співпраці з владою заради вирішення важливих екологічних проблем чернігівські еко-активісти розповіли 2 березня під час підсумкової прес-конференції. Участь у цьому заході взяли заступник Чернігівського міського голови Олександр Кириченко та депутат міської ради Сергій Воробйов.

P1030162- Активісти проекту «Еко Місто» підключилися до роботи над «Програмою поліпшення екологічного стану на 2016—2017 роки». Вони порахували існуючі та очікувані обсяги збору відпрацьованих елементів живлення та запропонували нам збільшити відповідну статтю витрат на транспортування та утилізацію, що і було зроблено, ця сума зросла вдвічі – до 80 тис. грн., — розповів журналістам Олександр Кириченко. – Крім того, ми домовилися, що батарейки, зібрані у навчальних закладах, будуть забирати та вивозити працівники ЖЕКів, а що відбуватиметься надалі – будемо вирішувати згодом. 

DSC_1867Депутат Чернігівської міської ради і підприємець Сергій Воробйов повідомив, чому він підтримує проект «Еко Місто»: «Особисто я, моя родина та колектив магазину «Адреналін» давно не викидаємо батарейки на сміття, тому що усвідомлюємо шкоду, яку вони завдають довкіллю. Один з перших пунктів зі збору батарейок у Чернігові відкрився саме в м-ні «Адреналін». Останніми роками ми відправляємо їх на утилізацію за власний рахунок, тому я згоден, що цю проблему треба вирішувати комплексно, і готовий переконувати в цьому інших депутатів». За словами депутата, його син із задоволенням підключився до екологічної гри Eco Battle, що стартувала в Чернігові та виховує дбайливе ставлення до екології у підростаючого покоління.

Більш детально про основні етапи проекту «Еко Місто» розповіла громадський діяч Тетяна Пекур.

— Наша мета, щоб всі жителі Чернігова більш свідомо ставилися до проблеми утилізації елементів живлення, тобто здавали відпрацьовані батарейки в пункти прийому, а міська влада взяла на себе відповідальність за їхню утилізацію, — зазначила Тетяна Пекур. – Нам вдалося доволі конструктивно попрацювати, деякі наші пропозиції були враховані, але це тільки початок діалогу. Наразі вважаємо за доцільне, аби міська влада напряму уклала договір про утилізацію з заводом «Аргентум» (м. Львів). Це єдиний переробник відпрацьованих елементів живлення у нашій країні, і тоді закладених цих коштів має вистачити. 

DSC_1886Еко-активісти зазначають: після того, як стартувала екологічна гра для школярів Eco Battle, обсяги збору батарейок збільшилися в рази! Зокрема, за півроку діти та студенти назбирали близько 55 000 батарейок. Вони залишали їх у скриньках, встановлених у навчальних закладах Чернігова. Коли ж стартувала гра, за два тижні школярі зібрали ще приблизно 20000 тисяч батарейок! Тобто загалом їхня кількість перевищила 75 тисяч штук! В деяких школах, приміром, учні збирають по тисячі батарейок упродовж тижня. Педагог-організатор ЗОШ №30 Олена Терех подякувала проекту «Еко Місто» за гарну корисну ініціативу, в якій все чітко продумано та зрозуміло. Вона повідомила, що Eco Battle має й виховний момент.

DSC_1890— Де діти беруть батарейки? Витягують зі старих іграшок, ходять по під’їзду і збирають у сусідів, друзів, рідних. Вони влаштовують змагання між собою і хваляться обміняними сувенірами. Адже за кожну батарейку вони отримують еко-монету. Їх можна обміняти на еко-сувеніри (ручки, блокноти, чашки, торбинки і навіть футболки), — продовжує розповідь Тетяна Пекур. – Наші запаси сувенірів вичерпуються, ми не очікували, що Eco Battle набере такої популярності! Саме тому просимо місцевих бізнесменів підтримати цю важливу ініціативу! Ви можете допомогти коштами на виготовлення чи закупку сувенірів або послугами, наприклад, чашкою какао в кафе, годиною розваг у розважальному закладі. Таким чином всі ми подбаємо про наше довкілля!

Детальніше про гру Eco Battle читайте на сайті ecobattle.com.ua. Карту всіх пунктів прийому небезпечних відходів можна знайти тут: www.eco.cn.ua

До відома: Проект «Чернігів – ЕКО МІСТО» реалізується в рамках конкурсу міні-грантів проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що адмініструє ГО «MART» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Вікторія Сидорова


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/