Воскресенье, 1 декабря 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Цікаве захоплення. З маленького зернятка…


01Молоді лимончики

Уже більше 4-ох місяців пройшло з того моменту, коли я занурив 10 лимонних кісточок у землю з надією дати їм життя. Що з ними зараз?

А зараз мої цитрусові пішли наздоганяти втрачене — розкинулись новими листочками, вигнались вгору і всім своїм виглядом дають зрозуміти: «Все в порядку, ми живі і ростемо, все буде ок!» Варто сказати, що природний відбір зробив своє, і не всі 10 зернинок прижились. Можливо, це залежить від здоров’я самої насінини, адже я не знаю технології відбору найбільш здорових, можливо, просто найсильніші вижили, а слабкі — загинули… Не знаю. Залишилось 6 молодих пагонів, але остаточно виживе, скоріш за все, тільки 5 — один лимончик викликає в мене сумніви, та маю надію, що виходимо.

Як і в кожному суспільстві, у моїх лимонів вималювались лідери — один пагін упевнено заявляє свої права на першість. Високий, стрункий, із великими листочками (як на свої 4 місяці) — цей лимон отримав окремий горщик, і надалі все залежить від нього, від матінки-природи і від прагнення рослинки до життя. Ось цей красень.

02

Лідер серед лимонів

Ніяких особливих умов для лимонів я не створював — на форумах вичитав, що для цитрусових роблять окреме освітлення, створюють спеціальну вологість повітря. Ні… мої підопічні ростуть на звичайному підвіконні звичайної кухні панельного будинку — спартанці.

Побачивши успіхи старшого брата, ще один пагін кинувся його наздоганяти. Вигнався вгору, розправив плечі. Ще місяць-другий — і між ними буде запекла боротьба за лідерство серед цитрусової братії. Він також отримав окремий горщик та свіжу земельку.

03

Ще один лідер

Динаміка лимончиків вселяє надію — вони навіть переганяють у рості той Павловський лимон, який я придбав уже порівняно дорослим для щеплення. Правду кажуть спеціалісти, що рослинки, які вирощені з кісточки, мають більше сили і менш примхливі до умов утримання, ніж ті, які посаджені з пагонів.

Павловський лимон також почуває себе досить добре, але «молодняк» у динаміці може дати йому фору (молоде є молоде). Та досвід не проп’єш — магазинний лимон видав два великі листочки і також усім своїм видом показує спрагу до життя та перспективу росту. Подивимось, що з того буде.

Павловський лимон

Окрім цих жителів мого “цитрусового саду”, трішки відстають у рості ще четверо сусідів. Один лимончик так і залишився рости на самоті, а інші поки що мешкають утрьох в одному горщику. Пересаджувати я їх зараз боюсь, адже вигляд у них кволий, тому нехай набираються весняних сил разом.

4 сусіди

Що стосується якогось особливого догляду — також нічого такого я не роблю. Час від часу, відповідно до інструкції, підживлюю коріння розчином натурального органічного добрива, яке мені порадили в квітковому магазині, і все. Хвороби ніякої на лимонах не помітно, ростуть нормально, тому не бачу потреби щось ще додавати, та й на форумах також не радять.

Але, окрім цитрусових, у мене є ще деякі мешканці “садівництва”, які вже дали перші плоди. Перець, який ми придбали разом із Павловським лимоном, закрасувався цвітом і видав дві маленькі перчини.

…Ніколи б раніше й не подумав, що займатися таким ділом — неймовірне відчуття і захопливе заняття. Повірте мені!

Олег ВОЛОЩУК, «Біла хата», №19


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/