Воскресенье, 1 декабря 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Центр підготовки бойових медиків за стандартами НАТО створено на Чернігівщині 


НА БАЗІ НАВЧАЛЬНОГО ЦЕНТРУ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ, ЩО НА ЧЕРНІГІВЩИНІ, ГОТУЮТЬ БОЙОВИХ МЕДИКІВ ТАКТИЧНОГО РІВНЯ «ВЗВОД–РОТА» В РЕЖИМІ «ПОЛЕ БОЮ».

За словами профільних фахівців, в арміях країн Північноатлантичного альянсу бойовий медик має знання й надає допомогу пораненим на рівні нашого нинішнього санінструктора роти. Але він працює, починаючи з рівня взводу, що наближає його безпосередньо до поранених і, що головне, значно підвищує шанси на збереження життя бійців. Бойовий медик перебуває безпосередньо на передовій: надає домедичну допомогу пораненим, організовує їхню евакуацію, а також допомагає медичним спеціалістам у щоденній діяльності. Для цього необов’язково мати кількарічну медичну освіту — достатньо 3–5 місяців інтенсивного навчання і постійної практики.

Взводний бойовий медик постійно поряд з бійцями: вчить їх рятувати життя собі і товаришу, виявляє захворювання і відправляє до фельдшера або лікаря. Донині ця ланка надання медичної допомоги фактично була у Збройних Силах України відсутня, і 2014 року ми навіть не мали жодного навчального підрозділу з підготовки санінструкторів.

полковник Віктор Ніколюк 1Начальник навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Віктор Ніколюк:

— Добре навчені іноземні військові спеціалісти в ході спільних тренувань враховують наш бойовий досвід, набутий в районі проведення АТО. Цей досвід унікальний, тому, навчаючи нас, вони водночас навчаються в нас. Своєю чергою ми допрацьовуємо та змінюємо навчальні програми підготовки військових спеціалістів, роблячи акцент на бойовому досвіді, за принципом навчати всьому тому, що необхідно на війні.

Зараз відбувається певне зміщення акцентів з безпосередньо підготовки лише медичних спеціалістів — лікар, медична сестра, фельдшер, яка триває роки, на підготовку фахівців базового рівня.

Завдяки впровадженню системи підготовки бойового медика в українській армії вибудовується чітка структура військово-медичного персоналу в ланці «відділення–взвод–рота» — це стрілець-рятувальник (остаточна назва визначається), який має працювати з розрахунку на 10 військовослужбовців підрозділу, бойовий медик та старший бойовий медик на 30 та 100 військовослужбовців відповідно.

Саме для підготовки таких спеціалістів і створено центр. Навчальний процес тут від початку до кінця побудовано за принципово новою для Збройних Сил України системою, яка базується на сучасних програмах підготовки, розроблених вітчизняними та іноземними спеціалістами.

За словами координатора планування та реформи медичного напрямку Проектного офісу реформ Міністерства оборони України Мар’яни Безуглої, першим етапом у створенні центру стало навчання кваліфікованого інструкторського персоналу за стандартами НАТО. Всі інструктори успішно закінчили американський курс тактичної медицини Combat Medic (68W). Після цього випускники курсу, здійснюючи регулярні ротації в район проведення АТО, застосовували набуті навички на практиці безпосередньо на передовій, у складі евакуаційних бригад та у військових госпіталях. Сьогодні центр уже приймає курсантів.

Мар’яна БезуглаКоординатор планування та реформи медичного напрямку Проектного офісу реформ Міністерства оборони України Мар’яна Безугла:

— Бойові медики — саме ті, хто організовує та надає медичну допомогу на полі бою, здійснює евакуацію поранених, тож їхня підготовка на сьогодні є для Збройних Сил України пріоритетною. В подальшому планується розширення центру на наступні рівні підготовки, і він стане платформою для надання безперервної медичної допомоги від місця отримання військовослужбовцем поранення — до лікаря.

Після ретельного відбору курсантами І курсу стали 60 військовослужбовців частин Збройних Сил України, які вже набули чималий бойовий досвід. Більшість з них знають, як надавати першу медичну допомогу в бойових умовах, та розуміють, яких знань та навичок їм ще бракує.

Починається курс з теоретичних занять, але більша частина навчального процесу відводиться на інтенсивну практику. Тутешні інструктори максимально наближають практичні заняття до бойових умов. А застосування сучасних манекенів-тренажерів, імітаторів і фантомів, муляжів рваних ран, спеціальної рідини замість крові створює дуже реалістичну картину. На кожне практичне заняття витрачається чимало дорогих витратних медичних препаратів та матеріалів, але економія в цьому питанні недоречна, бо курсанти мають в повному обсязі оволодіти необхідними навичками надання медичної допомоги в режимі «поле бою».

Викладанням в кожній групі з 30 курсантів займаються по 5 інструкторів, що дозволяє при відпрацюванні практичних навичок приділяти увагу кожному та контролювати процес засвоєння інформації.

За умови вдалого опанування 16-тижневої програми експериментального навчального курсу курсанти набудуть кваліфікацію «бойовий медик» і продовжать службу у своїх частинах. Найкращі випускники курсу стануть інструкторами центру.

Представники профільних структур вітчизняного оборонного відомства відзначають, що створення навчального центру тактичної медицини стало ще однією складовою процесу досягнення сумісності нашої армії з арміями країн — членів НАТО.

Координатори цього проекту очікують, що вже до кінця цього року лави Збройних Сил України поповнять понад 200 висококваліфікованих бойових медиків, а в разі успішності програми в подальшому тут навчатимуть близько 600 фахівців на рік.

Вадим МИСНИК, «Народна армія»

Перше фото: В рамках допомоги, від країн НАТО Україні передано 10 багатофункціональних манекенів загальною вартістю на суму 2,3 мільйони гривень. Вони розподілені між навчальними центрами та госпіталями для максимально ефективного використання у навчанні військових медиків.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/