Суть і мета профілактичних заходів полягає у піднятті авторитету поліції та зміцненні довіри громадян до правоохоронців шляхом розкриття шахрайств, вчинених через Інтернет за допомогою електронно-обчислювальної техніки.
Зловмисники створюють фіктивні Інтернет-магазини, розміщують неправдиві оголошення про продаж неіснуючих товарів на сайтах оголошень, розповсюджують СМС-повідомлення про нібито блокування платіжних карт, виграшів автомобілів тощо.
Про це повідомили в секторі комунікації поліції Чернігівської області.
Від початку цільової операції повідомлено про підозру двом особам за вчинення більше десяти шахрайств, вчинених з використанням сайтів безкоштовних Інтернет-оголошень. Всі збитки, завдані шахраями, на стадії досудового розслідування потерпілим відшкодовані.
Відділ протидії кіберзлочинам в Чернігівській області нагадує прості правила, яких потрібно дотримуватися, щоб не стати жертвою шахраїв:
• Остерігайтеся, якщо у оголошенні вказано значно занижену ціну на товар, який ви хочете придбати.
• За допомогою сервісу Департаменту кіберполіції «StopFraud» перевірте інформацію про продавця.
• При проведенні оплати на банківський рахунок, перевіряйте відповідність продавця реальному одержувачу грошових коштів.
• Перша ознака порядного продавця — «накладений платіж».
• У разі вашої згоди на передоплату обговорюйте можливість здійснення «захищеного платежу» — коли продавець зможе розпорядитися грошима тільки після поставки товару.
Якщо у вас виникли сумніви у порядності продавця, краще відмовитися від угоди.