Пятница, 22 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Торфодобувники Чернігівщини сподіваються на краще з тривогою

Торфодобувники Чернігівщини сподіваються на краще з тривогою


Урочистий день торф’яної та вугільної промисловості для торфовидобувників Чернігівщини, яке відзначається в країні останньої неділі серпня, – свято зі сльозами на очах!

За останні роки багато зусиль доклали трудові колективи Смолинського та Ірванцівського торфобрикетних заводів, аби їх не спіткала плачевна доля, яка настигла інші подібні підприємства.

Адже за останні 15 років із 30 торфобрикетних заводів в Україні функціонуючими залишилися лише п’ять, два з них – на Чернігівщині.

Потенціал галузі – колосальний і попри відсутність політики підтримки, продукція торфозаводів викликає інтерес у споживачів.

У період 2016—2020 років, згідно експертних досліджень, кількість закупівель торфу зросла на 25%. І це не дивина, оскільки дешевший торф і брикет сьогодні — альтернатива дорогому й «дефіцитному» вугіллю.

На думку директора Смолинського торрфозаводу Валентини Огієнко, новим поштовхом до розвитку торф’яної промисловості Чернігівщини могла б стати спеціальна обласна програма.

У цьому разі державні та комунальні установи зобов’язані були б замість дорогого і не завжди якісного привозного вугілля закуповувати місцевий якісний і значно дешевший торфобрикет.

Окреме питання – потенціал продукції в сільському господарстві. Він колосальний!

«Відповідна програма відкрила б торфозаводам «нове дихання» навіть без фінансових вливань з боку держави,зазначає директорка Смолинського торфобрикетного заводу Валентина Огієнко. — Але, на жаль, як і попередні роки, ми спостерігаємо лише балачки та пустопорожній піар від Чернігівської обласної державної адміністрації, а державні торфозаводи змушені відбиватись від бажаючих покласти у власну кишеню перспективну енергетичну галузь».

Утім, попри всі негаразди, Смолинський торфозавод демонструє динаміку нарощування видобутку  та виробництва.

Минулого року підприємство заготовило 30 тисяч тон фрезеру, що є абсолютним рекордом за часи незалежності!

Цього року, попри несприятливі погодні умови, підприємство планує заготовити достатню кількість сировини для того, щоб утриматись на плаву.

Як не прикро, але невтішні цьогорічні показники таких промислових гігантів як «Волиньторф» та «Рівнеторф» дають шанс зростання попиту на торф з Чернігівщини.

Була б стабільність і зрозумілі правила гри!

Нагадаємо, що сьогодні, 31 серпня, представники двох заводів проводитимуть протестну акцію біля стін Чернігівської облдержадміністрації. Початок акції об 11.00.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/