Среда, 27 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Тетяна і Сергій Дзюби нагороджені медаллю в Білорусі

Тетяна і Сергій Дзюби нагороджені медаллю в Білорусі


Письменники з Чернігова нагороджені медаллю Максима Богдановича в Білорусі.

Рішення ухвалила Мінська організація Спілки письменників Білорусі. Поета, прозаїка, перекладача, публіциста, редактора газети «Чернігівщина», президента Міжнародної літературно-мистецької Академії України Сергія Дзюбу та поетесу, перекладача, журналіста, літературознавця, доктора наук із соціальних комунікацій, професора, академіка Тетяну Дзюбу відзначено за великий внесок у розвиток білорусько-українського співробітництва, а також – популяризацію творів сучасних білоруських письменників в Україні та за кордоном.

Видатний білоруський поет, перекладач та літературознавець Максим Адамович Богданович (1891—1917) писав також і українською мовою. Він народився в Мінську, в сім’ї вчителя, етнографа та історика.

Цікавився історією українського народу (статті з циклу «Слов’янство») і українською літературою (це й оглядова стаття «Образ Галичини в художній літературі», і стаття українською мовою «Забутий шлях»).

Особливо велику цінність мають роботи Максима Богдановича про Тараса Шевченка («Пам’яті Т. Г. Шевченка», «Краса та сила»). Великий інтерес виявив він до творчості українських класиків: Тараса Шевченка, Івана Франка (взагалі виховувався на їхніх віршах!), Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника, Володимира Самійленка, Леся Мартовича, Ольги Кобилянської. Переклав білоруською вірші та прозу видатних українських письменників. Перекладав і з інших слов’янських, світових мов (вірші Поля Верлена, Еміля Верхарна та ін.).

У Білорусі дуже шанують творчість Максима Богдановича, тисячі людей щороку відвідують його музей у Мінську. Постійно проводяться літературні свята, вечори, міжнародні наукові конференції, присвячені М. Богдановичу, зокрема й за участю зарубіжних гостей. На честь класика заснована почесна міжнародна медаль, якою відтепер нагороджені українці.

Олег Гончаренко,

письменник, перекладач, прес-центр Міжнародної літературно-мистецької Академії України


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/