«Маючи право на звернення до ГУНП в Чернігівській області як фізична особа, прагнучи задовольнити особистий інтерес у найбільш сприятливий спосіб, використав надане йому право на депутатське звернення із метою, яка не пов`язана зі здійсненням ним депутатської діяльності».
Саме так зазначено в постанові Печерського районного суду м.Києва. А йдеться про народного депутата Анатолія Гунька, який обраний до Верховної Ради у 2020 році на проміжних виборах у 208 окрузі на Чернігівщині. Він є членом фракції «Слуга народу» у Верховній Раді України.
Суд визнав нардепа винним в адміністративному правопорушенні, передбаченого частиною 1 статті 307 та ч. 2 ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення. До того ж, ще й зобов’язав його сплатити штраф у розмірі 5100 гривень. І якщо для народного депутата такі кошти, можливо, не є значною сумою, все ж таки, морально-правовий аспект має істотне значення. Адже це вже не вперше, коли правоохоронці вбачають у діях Гунька корупційні ознаки. У листопаді 2022 року НАЗК (Національне агентство з запобігання корупції) також склало адмінпротокол стосовно цього нардепа. Як зазначали правоохоронці в своєму документі, Анатолій Гунько отримав у подарунок годинник марки «Breguet» вартістю понад 10 000 доларів США від свого помічника.
Що ж сталося цього разу?
Наприкінці липня 2022 року Анатолій Гунько приїхав у село Іванівка Борзнянської територіальної громади, де відбувалися збори жителів цього населеного пункту щодо питань, пов'язаних з розпаюванням. Коли у залі місцевого Будинку культури з'явився нардеп, його появу враз освистали — теж саме сталося і тоді, коли він намагався щось розповісти людям. Він настільки розсердився на своїх виборців, що за деякий час «накатав» заяву в правоохоронні органи, адресовану безпосередньо керівникові Чернігівської обласної поліції Володимиру Нідзельському. У своїй заяві він просив, аби правоохоронці якнайшвидше розібралися у справі, що його стосувалася, адже за кілька днів ще до цієї заяви поліція вже розслідувала обставини у рамках кримінального провадження стосовно перешкоджання його депутатської діяльності.
Поліцейські повинні були б вказати нардепу, що у його діях містяться ознаки корупційних діянь, бо таким чином він використовує свій депутатський «титул» (мандат), але ж у цій інституції діє система — виконання вказівок та розпоряджень має бути обов'язковим. А тут ще й письмове звернення від самого нардепа! Тож зелене світло для цієї заяви розтягнулося за часом і простором у безмежності. Цим і скористалися поліцейські, аби вислужитися ймовірно перед нардепом. І вже почали «запрошувати» до себе журналіста обласного тижневика «Чернігівщина: новини І оголошення» Віталія Назаренка, який фіксував події «гарячої» зустрічі іванівців з Гуньком і потім написав про це статтю в газеті.
Проаналізувавши ситуацію, журналіст написав заяву в НАЗК, працівники якого перевірили факти, викладені в заяві медійника і встановили, що дійсно в діях народного депутата Анатолія Гунька містяться ознаки корупційних складових, тож після моніторингу спрямували свої документальні висновки до Печерського районного суду.
Суд, як вже зазначено вище, розцінив депутатське звернення народного депутата України як таке, що не містило жодного обґрунтування, що вказувало б на його зв`язок із депутатською діяльністю.
Таким чином, суд визнав винним Анатолія Гунька у вчиненні правопорушення, бо він написав депутатське звернення у власних інтересах, тим самим порушив норми антикорупційного законодавства.
Сергій Вітер, оглядач, спеціально для видання bilahata.net