Нещодавно Головне територіальне управління юстиції у Чернігівській області долучилось до проведення інтерактивних театральних постановок для школярів щодо протидії булінгу.
Студенти та викладачі Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій Чернігівського національного технологічного університету створили невеличку, але дуже цікаву та емоційну виставу на три дії. Їх спільна мета — достукатись до сердець через мистецтво. Граючи конкретні життєві ситуації, студенти показують школярам, що булінг – це хоч і буденна справа, але цьому явищу варто протидіяти.
— Мамо, я не піду до школи, тому що не вивчив вірш!, — каже неправду учень аби приховати свій страх зустрічі з однокласниками, які його постійно цькують.
— Ти з нас найрозумніша, чому не даєш списувати?, — кидає в обличчя дівчині група хлопчаків на спортивному майданчику. І лише один учень, проходячи повз, намагався захистити дівчину від погроз, натомість сам отримав стусанів.
— Вчителю, я не можу сісти за парту, мені обплювали стілець, — просить допомоги на уроці дівчинка, якій однокласники на доданок ще на спину почепили надпис «Корова».
Разом з психологами та юристами діти обговорювали кожну сценку, вивчали риси потенційного булера і жертви, вчились розрізняти види булінгу і шукати захисту від кривдника.
Перший заступник начальника обласного управління юстиції Ірина Жмака була присутня на виставах як експерт у загальноосвітніх школах смт Десна Козелецького району та №3 м.Чернігова.
Вона розповіла, що за новим законодавством судами вже розглянуто 69 справ, серед яких у 34 – винесено рішення про накладення стягнення. Винуватців покарали попередженням, зобов’язанням публічно вибачитись. А ще суд застосував громадські роботи та штраф.
Цей проект у травні добігає кінця і з нового навчального року стартує знову з новими ідеями та емоціями.
Інна Кебець