Пятница, 22 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Селяни виступили проти хімічного проекту на Чернігівщині

Селяни виступили проти хімічного проекту на Чернігівщині


Після того як у сусідній Крутівській громаді Чернігівської області  СТОВ «Дружба-Нова» заборонили розгортати вузол із виробництва хімічних добрив, представники холдингу вирішили спробувати реалізувати проект у Берестовці.

Тутешні люди, щойно дізнавшись про наміри, забили на сполох. У короткий час активісти з громади зібрали близько півтори тисячі підписів від людей з різних сіл. Рішуче проти будівництва вузла виступили й депутати, які домоглися виставити його на розгляд сесії.

Говорить депутат і фермер Ігор Блоха: «Всі три депутати від Берестовця проти будівництва вузла з виробництва хімічних добрив. Це моя принципова позиція. Через це фермерів до коліна ламають, а землі не дають».

Селяни вже встигли охрестити хімічний проект латифундистів крематорієм. Називають дві небезпеки від такого будівництва – хімію та зникнення питної води.

«Ви всі балакаєте про якісь кошти. А ви про дітей подумали? – говорить багатодітна мати  Оксана Бальченко. – Якщо вони проб’ють свердловину, то нам, хоч на вулицю не виходь. У наших дітей за два-три роки раки будуть, а замість чаю будемо давати дітям КАС, — продовжує жінка. – Тому нам у селі цей крематорій не треба. На словах ми боремось за питну воду, а тут віддаємо її кому завгодно. У нас в колодязях на дні вже давно трава поросла. Якщо Крутівська громада відмовилась від будівництва вузла, то там люди точно не дурні».

Михайло Гостар свого часу працював в агрохолдингу. Переконує, що знає як там все влаштовано.

«Я там робив і знаю, що качають вони не із водокачки. Качають прямо із землі в машину, — каже чоловік. – «Стрекози» приїжджають, полощуть хімію і зливають все в басейн, де був гусятник. Не вірите? Візьміть екологів і зробіть аналіз ґрунту, — звертається до голови громади Михайло Гостар. – «Дружбі-Новій» люди не треба, їм треба земля, а ви їх піддержуєте».

Депутати – «проти», голова «утримався»

Головну небезпеку від виробництва люди вбачають у виснаженні водних горизонтів. Кажуть, в їхній місцевості у земній корі було п’ять підземних озер. Це – основні постачальники питної води для селян. З п’яти озер три вже вичерпали.

«Води у Прохорах вже немає, її всю вивезли», — говорять прохорці.

«Ніхто не сказав, що в них немає дозволу на спец водокористування», — спробував навести аргументи Віктор Бондаренко.

«Дивує те, що на земельній комісії хтось із вашої команди розкидав пропагандивні листочки про те, яке це хороше виробництво, — парирує Микола Пирковський. – Воду беруть без лічильників. Для мене це дико. Ніякий харківський шар води нас не спасе. Вода зникає…»

У свою чергу голова Комарівської сільської ради у розміщенні вузла в виробництва КАСу вбачає деякий позитив.

«Дружба-Нова» платить 300 тисяч гривень соціальної угоди і обіцяє ще 300 тисяч. Обіцяє свердловину у селі Берестовець і 5 колонок із трубою 110 діаметру з можливістю продовжувати водогони», — каже пан Бондаренко.

Втім, подібні аргументи не переконали депутатів. Проект рішення винесли на голосування і всі (навіть депутати від «Нашого краю» — членом цієї партії є і Віктор Бондаренко) проголосували за заборону розміщення вузла з виробництва добрив на території громади. Голова громади Віктор Бондаренко  «утримався»!

Віталій Назаренко


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/