Понедельник, 2 декабря 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Щоб не потрапити в халепу, треба уміти керувати автомобілем взимку


P1260721Щоб не потрапити в халепу на дорозі під час керування автомобілем, треба володіти певними навичками.

Про це розповів для читачів нашого видання працівник ДАІ в Чернігівській області Сергій БОРЗДИЙ (на фото).

Зимовий період небезпечний для водіїв-початківців. Такими водіями вважають тих, хто має досвід водіння до 2 років. Для них особливо небезпечно виїжджати вперше на дорогу взимку, бо одна справа ? навчатися в класі теорії, й інша ? володіти авто за кермом. Існують два підтверджені практикою правила їзди в зимовий період, які також актуальні для усіх водіїв, незалежно від водійського стажу.  Перше правило – збільшення дистанції бокового інтервалу. Воно існує для того, щоб водій мав можливість безпечно зупинити автомобіль. Проблема зимового періоду полягає в тому, що дистанція кардинально змінюється через стан дорожнього покриття, тож розрахунки водія не підтверджуються на практиці. Немає визначеної норми дистанції у метрах, існує лише поняття безпечної дистанції (вона вдвічі-втричі більша, ніж влітку). Тож водіям раджу вже починати поступово збільшувати дистанцію, щоб адаптуватися до водіння взимку. Треба завжди пам’ятати: після випадіння першого снігу гальмівний шлях автомобіля різко збільшується.

В зимовий період небезпека бокового інтервалу полягає в тому, що, коли водій під’їжджає до пішохідних переходів або тротуарів, де стоять люди, є вірогідність того, що пішохід може просто випасти на проїжджу частину (покриття тротуару не завжди у доглянутому стані).

Друге універсальне правило для водіїв взимку – зменшення швидкості. Швидкість 60 кілометрів на годину в населеному пункті взимку небезпечна. Поза населеними пунктами зі стажем до 2 років водіння максимальна безпечна швидкість становить 70 кілометрів на годину – важливо також і про це пам’ятати.

Ситуація із під’їздом до пішохідних переходів, світлофорів та перехресть особливо важлива взимку. У цей період чимало водіїв потрапляють у ситуацію, коли вони під’їжджають до переходу, за 20-30 метрів до світлофора тиснуть на гальма, але автівка не зупиняється (перед переходами та світлофорами дорога завжди найбільш слизька, адже там створюється ожеледиця через те, що автомобілі постійно зупиняються і рушають). Під’їжджаючи до пішохідних переходів, світлофорів, перехресть водіям рекомендують завчасно зменшити швидкість, перейти на понижену передачу і спокійно увійти у маневр. А у ситуації, коли після натискання гальмівної педалі нічого не відбувається, а на дорогу вийшов пішохід, щоб оминути його, рекомендують відпустити почате гальмування, щоб колеса мали можливість обороту.

І наостанок найважливіше. Ніколи не виїжджайте у зимову пору року на дорогу на літній гумі, незалежно від того, чи є в момент виїзду ожеледиця чи ні. Адже за певний час ситуація через погодні умови швидко й різко змінюється не на вашу користь, і ви цього можете вчасно не помітити. Тільки виїжджати треба на зимовій гумі, але й при цьому завжди слід пам’ятати, що зимова гума не завжди рятує від непередбачених ситуацій. Треба зважати на кілька факторів, і серед них ті, про які я щойно зазначив. Слід зауважити, що сьогодні вже розглядається питання про те, щоб ввести на законодавчому рівні обов’язкову їзду на зимовій гумі. А поки це питання має рекомендаційний характер, то кожний водій повинен підходити до цього відповідально. Адже дорога помилок не пробачає, тому державтоінспекція області закликає до уважності та безпеки на дорозі у зимовий час.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/