Увага! Довідка з Пенсійного фонду не потрібна. Заяву можна оформити через волонтера за місцем проживання. А з 9 жовтня докладну інформацію ще можна буде отримати, зателефонувавши на «гарячу лінію» Чернігівського міського голови за номером 0-800-509-903.
За ініціативи міського голови Олександра Соколова фінансування Програми надання одноразової матеріальної допомоги жителям м. Чернігова збільшено до 20 млн грн за рахунок коштів місцевого бюджету.
Міський голова наголосив, що ці гроші спрямують на виплату одноразової допомоги мешканцям Чернігова, які опинилися в скрутних життєвих обставинах:
– Чимало чернігівців, зокрема, йдеться про містян похилого віку, отримують мінімальні пенсії, відповідно, мають борги за житлово-комунальні послуги. Вирішено фінансово підтримати своїх громадян. Наш обов’язок – забезпечити їм соціальний захист, – зазначив Олександр Соколов. Вiн також додав:
– У Чернiговi, на жаль, є й заповзятливі особи, для яких важливіша власна політична вигода, а не допомога громаді. I вони змагаються, хто з них нібито «вибив» ці 20 мільйонів. Хочу їм нагадати, що це гроші громади і скеровуватимуться вони завжди на потреби людей.
Суть програми полягає в наданні одноразової матеріальної допомоги в розмірі 500 гривень. До організації надання допомоги залучені волонтери. Вони роз’яснюватимуть мешканцям Чернігова процедуру отримання коштів і в разі необхідності допомагатимуть заповнити заяву.
Матеріальна допомога надається тільки громадянам, які зареєстровані в Чернігові і не більше одного разу. Для отримання допомоги слід заповнити заяву, яку надасть волонтер. У заяві зазначаються прізвище, ім’я, та по батькові заявника, адреса реєстрації, контактний номер телефону. До заяви необхідно додати копії паспорта (1-2 сторінки та сторінки з записом про реєстрацію місця проживання), копію ідентифікаційного номера та копію довідки чи посвідчення, що підтверджує скрутне матеріальне становище громадянина.
А саме (будь який документ, зазначений нижче):
— пенсійне посвідчення або довідка про розмір заробітної плати, якщо розмір пенсії або зарплати менші від мінімального прожиткового мінімуму; (Увага! Пенсіонерам не потрібна довідка з Пенсійного фонду. З 1 жовтня ці дані є в автоматизованій базі);
— довідка про заборгованість зі сплати вартості житлово-комунальних послуг;
— довідка про тяжке захворювання;
— посвідчення про пільги;
— посвідчення учасника бойових дій;
— посвідчення постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи; стихійного лиха;
— посвідчення про інвалідність;
— посвідчення члена багатодітної або малозабезпеченої родини;
— будь-який інший документ.
Після всіх роз’яснень і надання бланка погоджується час, коли волонтер може прийти по документи, щоб передати їх міському голові.
Заяви укладаються з розрахунку одна заява на квартиру (приватний будинок). Кошти громадянин зможе отримати особисто або на власну банківську картку.