Среда, 27 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Росія перетворює курортний Крим на суцільний військовий плацдарм


Росія продовжує мілітаризацію анексованого Криму, підсилюючи там розгорнуте нею військове угруповання.

За даними Британського Королівського об’єднаного центру оборонних досліджень, загальна кількість російських військовослужбовців у складі різновидового угруповання (сухопутних і повітрянодесантних військ, чорноморського флоту, сил спеціальних операцій та повітряно-космічних сил) у Криму вже сягнула позначки 24 500.

Є очевидним той факт, що нинішній путінський режим попри численні заяви про «блокування агресивних планів Києва щодо повернення півострова» (про які ніхто й ніколи з самого Києва не заявляв) насправді розглядає цю територію як своєрідний плацдарм для створення загрози не лише Україні.

У березні нинішнього року командувач військами Південного військового округу (ПВО) РФ генерал-полковник Олександр Дворніков під час чергових широкомасштабних навчань у Криму повідомив представникам ЗМІ, що в складі чорноморського флоту Росії в Криму розгорнуто 22-й армійський корпус. Але вже через місяць, наприкінці квітня, якось так раптово з’ясувалося, що корпус уже не тільки розгорнуто, а він досить активно готується до таких собі «…контрударів у взаємодії з іншими підрозділами, розміщеними на півострові. В першу чергу, з використанням сил ударної авіації й усіх видів артилерії» (принаймні так про весняні навчання на півострові повідомляли російські ЗМІ).

Але чим може бути нанесений цей гіпотетичний «контрудар»? Звісно, тим самим «контрударним» 22-м армійським корпусом, про який так яскраво розповідав генерал-полковник Дворніков. Нині до його складу входять:

15-та окрема берегова ракетно-артилерійська бригада (м. Севастополь), на озброєнні якої є протикорабельні ракетні комплекси «Бастіон» та «Бал»;

854-й окремий береговий ракетний полк (м. Севастополь), що також має на озброєнні ракетні комплекси типу «Берег»;

8-й окремий береговий артилерійський полк (м. Сімферополь), який має на озброєнні артилерійські системи типу «Мста-Б», реактивні — «Торнадо-Г», ПТРК типу «Хризантема» та РСЗВ «Ураган»;

126-та бригада берегової оборони (с. Перевальне) з власними танками Т-72Б і Т-72Б3 (до батальйону) і власною артилерією (до двох дивізіонних артилерійських груп зі 122-міліметровими гарматами типу Д-30 та 122-міліметровими САУ типу 2С1 «Гвоздика»);

127-ма розвідувальна бригада (м. Севастополь);

810-та окрема бригада морської піхоти (м. Севастополь), яка також має власну бронетехніку та артилерію (ті самі Д-30 та ПТРК);

529-й вузол зв’язку (м. Севастополь);

475-й центр радіоелектронної боротьби (м. Севастополь);

1096-й окремий зенітно-ракетний полк, що почав переозброєння з ЗРК «Оса-АКМ» на ЗРК «Бук-М1»;

68-й окремий морський інженерний полк (м. Євпаторія);

4-й окремий полк РХБЗ (м. Севастополь).

Командує всім цим «виключно оборонним і контрударним» військом генерал-майор Андрій Колотовкін, до речі, активний учасник бойових дій і так званих контртерористичних операцій. Зокрема він брав участь у російсько-грузинській війні 2008 року, де активно примушував Грузію «до миру» на її власній території як командир мотострілецького полку. Тож досвід в організації й безпосередній участі в агресії він має…

Не менш потужно виглядають морські й повітряні складові російського угруповання, зосередженого в Криму і не тільки. Зокрема російський чорноморський флот у своєму корабельному складі має: 1 ракетний крейсер; 3 сторожові кораблі (за вітчизняною класифікацією — фрегати); 2 новітні фрегати проекту 11356 з КР «Калібр»; 15 корветів (також і ракетних), із яких принаймні 2 новітні — проекту 21631 («Серпухов» і «Зелений Дол»), які також несуть КР «Калібр». Окрім того, до складу ЧФ входять аж 7 великих десантних кораблів (ВДК), здатних за необхідності висадити вже першим ешелоном значне за кількістю десантне угруповання на узбережжя противника (до 1,5–2 батальйонів зі штатною бронетехнікою та артилерією) й 9 підводних човнів, з яких 6 — новітні «Варшавянки» проекту 636.3, що також озброєні «Калібрами».

Морська авіація ЧФ представлена 43-м морським бомбардувальним авіаполком із Су-24 та Су-24МР (до 2014 року базувався в Гвардійському, тепер переведений на аеродром Новофедорівка в Саки), що активно переозброюється на нові багатофункціональні бомбардувальники Су-34. До складу морської авіації входить також 318-й змішаний авіаполк, куди включено патрульні літаки Бе-12 та Іл-38, транспортники Ан-26, вертольоти Ка-27 і Мі-8. Найближчим часом планується відновлення авіабази в Донузлаві для перекидання в Крим літаків Бе-200.

Повітряно-космічні сили Росії на анексованому півострові представлені 27-ю змішаною авіадивізією й організаційно складаються з трьох полків. На аеродромі Гвардійське під Сімферополем розгорнуто 37-й змішаний авіаполк із двох ескадрилій. До складу першої входять фронтові бомбардувальники Су-24М, до другої — штурмовики Су-25СМ. 38-й винищувальний авіаполк базується на Бельбеку — традиційній базі кримських перехоплювачів ППО ще з радянських часів. У складі полку — дві ескадрильї, оснащені Су-27П, Су-27УБ, Су-27СМ і Су-30М2. Вертольоти зібрані в 39-му вертолітному полку й приписані до тієї ж 27-ї дивізії та розгорнуті на аеродромі Джанкой. Це мінімум 3 ескадрильї, також із Ка-52, Мі-35М, Мі-28Н, Мі-8АМТШ і щонайменше 3 одиниці Мі-26. Найближчим часом цілком можливе переформування цього полку в повноцінну розгорнуту бригаду.

ППО Криму складається з 2 зенітно-ракетних полків, оснащених системами С-300ПМ: 12-й розгорнуто в Севастополі, а 18-й — у Феодосії, в глибині півострова. Полкам для самооборони придані зенітні ракетно-гарматні комплекси «Панцир-С». Найближчим часом планується переозброєння обох полків на ЗРС типу С-400 «Триумф».

І процес мілітаризації захопленого українського півострова агресором не припиняється. Російське військово-політичне керівництво планує суттєво його «активізувати», приміром, розгорнути в районі Джанкоя на постійній основі повноцінний 97-й полк 7-ї («новоросійської») повітрянодесантної дивізії (поки що агресор організував блокування перешийків силами частин та з’єднань ПДВ на ротаційній основі). Про це офіційні представники міністерства оборони РФ неодноразово заявляли, так само як і про можливість передислокації на півострів важких бомбардувальників Ту-22М3. Крім того, росіяни вже розконсервували так званий об’єкт «Сотка» — установки ракетного комплексу «Скеля» (ракети 3М44 «Прогрес») у районі селища Резервне та активно продовжують реалізовувати ще низку заходів відверто агресивного характеру.

Досить сказати, що лише протягом нинішнього року російським військовим командуванням безпосередньо в Криму та «навколо нього» було проведено низку широкомасштабних заходів із прискореного нарощування рівня боєздатності зосередженого в цьому районі угруповання військ. Приміром, нещодавно в ході відпрацювання завдань із «раптового та швидкого» нарощування зусиль у районі Криму командування російських військ перевірило, причому на практиці, можливості щодо перекидання на півострів ударного компонента з 2500 десантників та більше як 600 одиниць бойової техніки (зі складу 7-ї дивізії та 56-ї й 11-ї гвардійських бригад ПДВ) та здійснення морського й повітряного десанту на «необладнане та зайняте противником узбережжя». Або восени нинішнього року, «раптово» піднявши по-тривозі на анексованому півострові кілька ракетних та артилерійських частин, організувати виконання бойових пусків та стрільб, задіявши більш ніж 5000 військовослужбовців із числа цих частин і підрозділів…

Загалом будь-якому, навіть побічному, спостерігачеві, безперечно, кидається в око декілька яскравих невідповідностей між тим, про що твердить російська пропаганда, й тим, що насправді відбувається у військовому відношенні на анексованому українському півострові.

Костянтин МАШОВЕЦЬ

«Народна армія»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/