Суббота, 23 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Результати двотижневика боротьби з електровудочниками


Електровудка 1Держрибагентство підбило підсумки першого двотижневика посиленої боротьби із незаконним ловом електровудкою.

 

 

Так, з  27 серпня по 10 вересня територіальними органами охорони водних біоресурсів  було проведено 314 оперативних заходів у всіх областях України, завдяки яким вдалося зафіксувати  14 правопорушень у 8-ми областях.  По 2 випадки було викрито у Закарпатській, Запорізькій, Полтавській, Чернігівській та Дніпропетровській  областях, а також у  Сулинському теруправлінні.  По 1 випадку було зафіксовано рибоохороною Черкащини та Донеччини.

«За ці 2 тижні було зафіксовано 14 правопорушень, для порівняння – за весь минулий  рік таких випадків було 25-30, — відзначив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів. –  Мінусом є те, що  раніше Держрибагентство не вело окремої статистики  за цим видом порушень. Дані, якими ми оперуємо за минулий період – приблизні. Проте зараз ми націлені тримати питання  електролову на особливому контролі,  буде і регулярна звітність і посилена боротьба. Не тільки у вересневий двотижневик, а постійна».

Внаслідок незаконних дій за цими 14 випадками  рибному господарству України було  завдано шкоду на суму 46 742 грн, всі справи передано до суду.  Станом на 11 вересня в судовому порядку вже розглянуто порушення у Закарпатській області, відповідно до Адміністративного кодексу на порушника накладено штраф у розмірі 1370 грн.

Нагадаємо, Держрибагентство  вважає  адміністративні штрафи  недостатньою мірою покарання за таке грубе порушення правил, як електролов. Відомство виступає за посилення кримінальної відповідальності за даний вид порушення. За перебування на водоймі чи у прибережній захисній смузі із забороненими знаряддями лову  пропонують ввести   кримінальну відповідальність у вигляді обмеження волі на строк від трьох до п’яти років або позбавлення волі на строк до трьох років.

«Лов електровудкою  ставить  під загрозу природне відтворення іхтіофауни, знищує все живе.  Власне тому ми і запропонували законопроект, в якому  за вилов із застосуванням електроструму – передбачено  більш  жорстке покарання» — наголосив Ярема Ковалів.

У нинішній час органи рибоохорони продовжують заходи по боротьбі з електровудочниками, Держрибагентство інформуватиме громадськість про результати такої роботи.

Оксана МИРОНЬКО


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/