Неформальна зайнятість та тінізація заробітних плат негативно позначаються на розмірах страхових внесків до Пенсійного фонду, фондів соціального страхування та обсягах надходжень до бюджету, що негативно впливає на стабільність системи державних фінансів та солідарної пенсійної системи.
Маніпуляції з розміром офіційних доходів дозволяють нелегально працюючим та працюючим, що отримують частку заробітної плати «у конвертах», необґрунтовано отримувати від держави соціальну підтримку, що негативно позначається на результативності проведення реформи системи соціальної підтримки.
За інформацією управління податків і зборів з фізичних осіб ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області, з початку року документальними перевірками платників податків, які виплачували заробітну плату та інші доходи громадянам з порушенням чинного податкового законодавства було охоплено 42 суб’єкта господарювання, у тому числі 15 — плановими перевірками.
Порушення податкового законодавства встановлені у 16 платників податку, яким донараховано 191 тис грн податку на доходи фізичних осіб. Надійшло до бюджету 57,6 тис гривень.
За рахунок прийнятих інспекцією міста заходів, направлених на сплату у повному обсязі податків з виплачених доходів «неоформлених» найманих працівників та дотримання вимог податкового законодавства, «легалізовано» 368 робочих місць, залучено до державної реєстрації 48 фізичних осіб, за рахунок чого додаткові надходження до бюджету склали 38,6 тис гривень.
Робота податківців щодо протидії тінізації економіки, зокрема ринку праці, продовжується.