Четверг, 28 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Реалії місцевих виборів на Чернігівщині. Початок


SONY DSCПерші 10 днів виборчої кампанії: чернігівські реалії. Під такою назвою 16 вересня у прес-центрі «Місцеві вибори 2015. Чернігівщина» відбулося експертне обговорення.

В ході роботи експерти та журналісти розглянули питання, що стосуються основних політичних гравців виборчих перегонів в Чернігові та області, перших порушень, висвітлення виборів у ЗМІ та дізналися реальну цифру виборців в області.

Начальник відділу адміністрування реєстру виборців Чернігівської ОДА Валерій Білоокий повідомив, що станом на 1 вересня 2015 року у державному реєстрі зареєстровано 852,3 виборців. Ця цифра зараз уточнюється і на момент дня голосування може змінитися.

DSC_0553За його словами взяти участь у виборах можуть ті, хто є у списках. Тому тим виборцям, хто не отримає запрошення, варто перевірити себе у реєстрі виборців, звернувшись до відділу адміністрування.

DSC_0500Валерій Білоокий також зазначив, що відповідно до Закону про місцеві вибори, не застосовується стаття, яка дозволяє тимчасово змінювати місце голосування. Саме під цю категорію підпадають переселенці і тому вони не мають права голосу. Також не голосуватимуть військовослужбовці, які перебувають на строковій службі, громадяни, які перебувають за кордоном, ув’язненні та особи, яких суд визнав недієздатними.

DSC_0549Політичний оглядач Юрій Паперний зазначив, що найбільш активними учасниками виборчих перегонів показали себе потенційні кандидати на мерське крісло у Чернігові. На його думку виборча кампанія має декілька інтриг, починаючи з розподілу округів та закінчуючи несподіваними об’єднаннями учасників. Експерт вважає, що зараз деякі політичні сили відчувають кадровий голод, який може посилитися під час формування дільничних виборчих комісій.

DSC_0486Координатор виборчих програм ГМ «ОПОРА» в Чернігівській області Євгеній Романенко повідомив, що в області зі стартом кампанії почали роботу довготермінові спостерігачі ОПОРИ. Вони аналізують роботу партій та кандидатів під час виборчих перегонів, фіксують порушення, тощо. За словами Євгена Романенка, протягом перших десяти днів високої виборчої активності зафіксовано не було. Всі події в основному розгортаються у містах Чернігів, Ніжин та Прилуки. «Спостерігачами ОПОРИ були зафіксовані порушення, які вказують на недобросовісність ведення кампанії. Наприклад, зіпсована зовнішня реклама», — сказав Євген Романенко.

DSC_0516Про висвітлення виборів у районних та обласних газетах Чернігівщини розповіла координатор прес-центру Оксана Стельмах. За її словами однією з цікавих тенденції цьогорічної кампанії є те, що практично відсутня інформація про діяльність провладних партій, які входять до коаліції. Серед позитивних новацій, які помічені у районних газетах, це введення рубрики «ВИБОРИ-2015», яка інформує виборців про політичні події у районі.

DSC_0513На думку політтехнолога Віктора Віниченка, штаби не розрізняють місцеву та загальноукраїнську кампанії. Свої слова він підтвердив, розгорнувши видання однієї з політичних партій. «Якщо замінити слово «Чернігівщина» на іншу область, то це ж видання можна роздавати і там», — переконаний експерт. На його думку головна проблема більшості штабів – це питання контенту та змісту. Адже те, що цікавить міського виборця − не цікавить сільського, і навпаки.

Учасникам обговорення було запропоновано зробити прогноз результатів виборів до обласної та міської ради. А після 25 жовтня буде визначено переможця цього політичного тоталізатора.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/