Ви придбали неякісний товар? А в магазині, куди Ви звернулися з претензіями, Вас не хочуть і слухати. Що робити у подібних випадках?
Консультацію надає завідувач юридичного сектору Держспоживінспекції у Чернігівській області Ірина Захарченко.
Пам'ятайте: обізнаний — значить захищений. Спробую дещо розтлумачити згідно із Законом України «Про захист прав споживачів».
По-перше, до магазину не дзвонять, продавцеві не кажуть — в магазин до продавця звертаються з письмовою заявою-претензією і чіткими вимогами про те, що ви вимагаєте
По-друге, заяву у вас зобов'язані прийняти, в разі відмови прийняття заяви ви маєте право надіслати її рекомендованим листом на адресу магазину, продавця, виробника... Вислів: я продавцю казав, дзвонила — не проходить. Ви казали — він не чув.
По-третє, ремонт має бути здійснено впродовж 14 днів. Якщо не встигають — вимагайте чітких письмових пояснень причин затримки ремонту.
По-четверте, на 15 день пишіть письмову заяву про нарахування неустойки в розмірі одного відсотка вартості товару.
По-п'яте, не сидіть вдома без холодильника, телевізора, того товару, який забрали у вас на ремонт. Вимагайте на час ремонту товар аналогічної марки. Вас не повинно цікавити, чому в магазині немає обмінного фонду.
По-шосте, не бійтеся віддавати товар на експертизу, але при цьому письмово заявляйте своє право бути присутнім (чи вашому представникові) під час проведення експертизи.
По-сьоме, по-восьме... Порад багато та головна з них — вивчайте закон, знайте свої права, дотримуйтеся самі вимог закону...