Понедельник, 25 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Процес сортування та фасування картоплі тут автоматичний

Процес сортування та фасування картоплі тут автоматичний


Нинішнім урожаєм і цінами на «другий хліб» у фермерському господарстві «Напорівське», що знаходиться в с. Лукашівка Чернігівського району, задоволені.

Фермерське господарство «Напорівське» закупило картопляну сортувальну лінію і придбали зважувально-пакувальну машину. Її розробник – умілець із Корюківки, що на Чернігівщині. Відтак наш, місцевий агрегат, обійшовся фермеру удвічі дешевше закордонних аналогів.

Цьогорічні ціни на картоплю оптимальними як для товаровиробників, так і для споживачів.

Директор підприємства «Напорівське» Григорій Ткаченко впевнений, що такі ціни убезпечать внутрішній ринок від напливу дешевої та неякісної бульби з сусідніх Білорусі й Росії.

А це – можливість національним товаровиробникам збути продукт за взаємовигідною ціною та запланувати посіви під наступний врожай.

Григорій Ткаченко

Рентабельнішою культурою в господарстві досі залишається картопля. Тут сіють здебільшого харчові сорти і користуються перевіреною технологією.

У «Напорівському» цьогоріч збільшили площі посівів з 55-ти до 70-ти гектарів.

Наступного року планують довести площі до 100 гектарів.

А цього року урожаєм задоволені. Урожайність – у межах 300 центнерів з гектара. Хоча, дізнається Григорій Михайлович, могло бути й краще. На думку фермера, цьогорічна ціна на «другий хліб» є оптимальною для всіх.

У «Напорівському» прагнуть максимально автоматизувати процес сортування та фасування картоплі.

Минулого року господарство закупило сортувальну лінію. А цьогоріч придбали зважувально-пакувальну машину.

5,5-6 гривень за кілограм – це «золота» ціна для нашої картоплі, – пояснює Григорій Михайлович. – Виграють усі три сторони, і головне – це те, що при такій ціні не буде навалу з-за кордону білоруської та російської картоплі. Взагалі, цього року цінова політика на сільгосппродукцію – дуже хороша. Щодо врожайності, то на ту технологію, яку ми запропонували, врожайність могла б бути більшою, але мінімізуючим фактором залишилась волога. Як не відшліфовуй технологію, але відсутність достатньої кількості опадів дає своє.

Віталій Назаренко

Попередні публікації про фермерське господарство «Напорівське»:

Григорій Ткаченко – дбайливий господар і ефективний фермер

Його мета – принести користь людям та рідному краю


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/